Інтелект через почуття: вчимося у сесіль лупан

sesillupanГоловне кредо підходу Сесіль Лупан, учениці Домана і матері двох дітей, -

інформація, інформація і ще раз інформація. Тільки отримуючи інформацію, мозок

дитини вчиться працювати: аналізувати, роздумувати, а значить, розвиватися. Прагнення до

пізнання закладено в кожній дитині, але не можна «впихати» в нього все підряд. тільки

цікава і корисна інформація потрібна дитині. Основи розвитку мислення й мови,

згідно її методу, необхідно закладати з самого раннього віку, з перших днів

життя немовляти. Однак на відміну від Домана вона не зупиняється тільки на

візуальної стимуляції-до карток Домана Лупан додає і методи розвитку

слуховий і тактильної чутливості.

практичні вправи

"Програма Сесіль Лупан передбачає розвиток дитини першого року життя за чотирма основними напрямками: позитивне самосвідомість дитини, рухова активність, розвиток п`яти почуттів і формування основ мови.

Формування позитивного самосвідомості дитини

"Для гармонійного розвитку особистості дитини необхідно на першому році його життя створити такі умови, щоб він був абсолютно впевнений - я розумний, красивий і улюблений. Для цього частіше пестіть дітей, тримайте їх на руках, говоріть їм добрі слова, не давайте їм плакати, швидко і чітко виконуйте вимоги малюка.

Рухова активність

"Рух - одне з основних умов розвитку мозку, а отже, інтелекту. Всіляко заохочуйте рухову активність дитини, не ставте ніяких манежів. Краще просто приберіть із зони доступності (для нього, природно) всі небезпечні предмети. Створіть навколо дитини комфортну і безпечну для руху середу - і ви самі здивуєтеся, як швидко він навчиться сам займати себе.

Розвиток п`яти почуттів

"Чим більше інформації отримує мозок дитини, тим краще він розвивається. Джерелами інформації у немовляти виступають органи його почуттів. Тому малюк повинен якомога більше дивитися, слухати, чіпати, нюхати і пробувати на смак.

Щоб розвинути зір дитини, намагайтеся виконувати домашню роботу так, щоб він бачив, що ви робите: саджайте його в крісло поряд з собою або прив`язуйте його до себе за допомогою спеціальних пристосувань.

Не бійтеся будувати гримаси - адже так цікаво спостерігати за змінами в рідних осіб!


Прикрашайте ліжечко, повісьте на неї різнокольорову папір, тканини, іграшки, підвісні мобілі. Постарайтеся, щоб перші іграшки дитини були яскравими і одноколірними.

Показуйте йому картки із зображеннями тварин, предметів, геометричних фігур (розмір 30 х 30 см) або картки з наборів Г. Домана.

Для розвитку слуху дитини якомога частіше співайте йому, причому і швидкі, і повільні мелодії, наслідуйте різних звуків. Не створюйте навколо малюка атмосферу тиші - нехай у вашому домі частіше звучить музика, людські голоси, спів птахів.

Дотик розвивається при дотику до тканин різних фактур - зшийте малюкові клаптева ковдра або просто давайте йому грати з шматочками бавовни, шовку, фланелі, шкіри. Дуже корисно зробити яскраві рукавички (наприклад, відрізати у шкарпеток передню частину і виконати в них отвір для великого пальця) - граючи в таких рукавичках, малюк буде усвідомлювати, що у нього є руки.

Наповніть мішечки різними травами і пахучими речовинами (ваніль, кориця, зелений чай) - давайте малюкові грати з ними, так буде розвиватися нюх. Після півроку пропонуйте йому шматочки самих різних овочів і фруктів, круп та інших продуктів, щоб розвивати смак.

Формування основ мови

"Найголовніше правило - як можна більше говорите з малюком, нехай йому тільки один-два місяці. Пояснюйте йому все, що відбувається, розповідайте про навколишні предмети і людей. Нехай кожна ваша дія, від годування до вмивання,

супроводжується розповіддю. Дуже важливо вступати з малюком в «бесіду» - звичайно, дуже умовну. Просто повторюйте ті звуки, які він вимовляє, - чхання, агукання. Так він вчиться чути і слухати іншого.

Де дізнатися про це докладніше?

Найкраще з методикою С. Лупан знайомитися з її книзі «Повір у своє дитя!», В 1993 році було перекладено на російську мову. Також про її методах можна прочитати в книзі видавництва «Прайм-Еврознак» «Правильно розвинути розум дитини. Як? ».

Особиста думка: ЗА і ПРОТИ

"ЗА: Олег Р., батько двох дітей

Про методику Лупан ми дізналися від родичів, що живуть у Франції, - там вона дуже популярна. Прочитали книжку і з радістю зрозуміли, що нічого складного Лупан не пропонує, всі вправи прості і цілком доступні нам. Ті методики, про які ми з дружиною читали до цього, нас відлякували своєю трудомісткістю. Тому нашого молодшого

сина Віталіка виховували «по Лупан». Він за всіма показниками перевершив свого старшого брата: раніше почав говорити, читати, писати, рахувати, прекрасно вчиться в школі, при цьому займається лижним спортом і музикою.

ПРОТИ: Лідія В., бабуся чотирьох онуків

Все, що пропонують ці новомодні методики, ми давним-давно робили зі своїми дітьми, зовсім не підозрюючи, що займаємося «раннім розвитком». Коли дочка прочитала мені уривки з книжки Лупан, я навіть подумала, що ця француженка була в радянській Москві 50 років тому! Діти на кухні весь час були, поки я готувала, допомагали, як могли.

Тканини різні чіпали, бо весь час шили і штопали. І розмовляли з ними весь час - телевізорів не було, а мовчки сидіти нудно. Дочки у мене читати почали в 4 роки - і ніяким особливим досягненням я це не вважала. Ну і так далі ... Я не проти самої методики, я проти забуття традицій і слідування книжковим правилам, а не сімейного досвіду.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Спілкування з малюками фото

Спілкування з малюками

У спілкуванні потребують абсолютно всі люди. І навіть найменші діти, народжуючись, уже відчувають потребу в…

Дитина в рік не розмовляє фото

Дитина в рік не розмовляє

Цілком природно, коли батьки схвильовані про те, як йде розвиток найважливіших навичок їхнього малюка. Якщо вас хвилює…

Лікувальна музика для дітей фото

Лікувальна музика для дітей

Для дитини музика має дуже велике значення. Вона допомагає дитині рости надзвичайно чуйним і відкритим до краси…

Ранній розвиток дитини - плюс? фото

Ранній розвиток дитини - плюс?

Сучасні батьки просто спантеличені питанням розвитку своїх малюків. Одні хочуть задовольнити свої амбіції і представити…

» » Інтелект через почуття: вчимося у сесіль лупан