Слово про санкт-петербурзі

Санкт-Петербург, безсумнівно, особливе місто для російської людини. І не тому, що з нього почалася велика Росія і епоха Петра, чи не потім що історичних будівель, музеїв і палаців тут на порядок більше, ніж де-небудь, не тому, що саме там вистрілила «Аврора», напівжили початок нової ери в житті нашої країни. Просто є в ньому щось таке своє, близьке, рідне, і кожен, хто приїжджає Пітер, миттєво в ньому освоюється, як ніби бував він в ньому вже неодноразово. І саме це місто люблять іноземці, для них не Москва, а Петербург «Руссю пахне».

Розповідати про Пітера або його вулицях просто смішно. Чи не тому що нема чого сказати. А тому що стільки розказано і написано, що кожен будинок і кожен поворот здається тобі знайомим. І зараз вони такі, і десять років тому такі були, і п`ятдесят, і сто - може, тільки вивіски магазинів, ресторанів і банків помінялися, а в іншому ...

На Невському є маленький ресторанчик з відкритою верандою - чомусь саме його я полюбила в цей пітерський візит. Мені дуже подобався відверто людей, подій і країн навколо - бразильське кави, американська кока-кола, чеське пиво, японські роли, російські млинці, можеш вибрати що хочеш, на свій смак, їсти і дивитися, як тече повз різноголосий натовп з усього світу. Весело проходять італійці, показуючи один одному куплені сувеніри, мовчазні японці знімають все підряд на свої мініатюрні камери, німці йдуть повільно, дивляться на всіх зверху вниз, а китайці цілими автобусами поспішають кудись. Буває, що за кілька хвилин російської мови навіть не чути, але я знаю - це російське місто. І іноземці це теж знають, і саме тому вони тут.


Ви пам`ятаєте черги? Ні, не ті, що в супермаркетах до каси, а величезні, на половину вулиці, як колись в роки горілчаного дефіциту? Вони залишилися в минулому всюди, і тільки в Пітері можна зустріти таку чергу. І хоча народ обурюється, але варто, тому що ця черга в Ермітаж. Останній раз я сама стояла там три години та ще й під дощем, але від цього нічого не змінилося - нехай людей чекали готелі, великі і маленькі квартири в Санкт-Петербурзі і його околицях, ніхто чергу не покинув. Старі й малі, російський і американець, багатий і не дуже, все прийшли подивитися на велике мистецтво, для якого немає меж, президентів і парламентів.

І ось який факт я помітила - діти, вони не дуже-то люблять музеї, але моя дочка, яка в Москві і трьох днів прожити не може, в Пітері розцвіла і не я, а вона тягнула мене, щоб встигнути всюди, щоб пройти весь Невський, щоб побачити Петергоф, щоб потрапити в Ермітаж, щоб глянути на місто з колонади Ісакія, щоб повільно покататися по каналах і швидко пролетіти на ракеті по Фінській затоці і побачити, почути, помацати купу інших місць і подій. Вона була щаслива, а значить, він і для неї відразу став своїм, і ми в Санкт-Петербург ще багато раз повернемося.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Дивовижний місто петра фото

Дивовижний місто петра

Столиця нашої держави - вже майже сто років як місто Москва, але до сих пір в прогнозах погоди можна почути дивне для…

Палаци санктрпетербурга фото

Палаци санктрпетербурга

Санкт-Петербург - колишня столиця імперії, може по праву пишатися своїми пишними палацами. Дорогоцінним намистом…

Пам'ятки санктрпетербурга фото

Пам'ятки санктрпетербурга

Санкт-Петербург - місто розвідних мостів і білих ночей, золотих шпилів і розкішних палаців, багатої історії і…

До пітера з дітьми фото

До пітера з дітьми

Літо - пора відпусток, а для дитини - довгоочікуваних канікул. Найкращий час для батьків провести час зі своїми дітьми.…

» » Слово про санкт-петербурзі