Вчимо дитину поводитися з грошима

«У 14 років мені попалася на очі одна книга:« Або ми не жінки ». Ми були в гостях, діти грали в кімнаті. А мами пили на кухні чай і обговорювали складнощі жіночого буття: діти (я в тому числі) розвіюють кишенькові гроші за вітром ».
На обкладинці знаковою книги, за словами Інни М., податкового консультанта з Ростова-на-Дону, жінка з розгорнутими волоссям заважала ополоником в пролітає каструлі. Навколо крутилися швейні машинки, пральні дошки ( «були і такі, пам`ятаєте?»). На спині у жінки сиділа донька.
«Сьогодні я примальовувала б сюди ноутбук, шефа і грона пакетів з покупками, а дочка замінила б на сина. Я не стільки шкодую гроші, скільки турбуюся про нього: він занадто багато грошей витрачає на непотрібні солодощі і зростає безвідповідальним ».
Крім того, замість поварешки Інна додала б стільниковий телефон. Тим більше що він, схоже, здатний внести якийсь порядок в цю круговерть: забезпечуючи наступність поколінь, в родині Інни, встають два головних фінансових питання:

Де взяти грошей? На що витрачає гроші син?

Синові вона видає на кишенькові витрати з першого класу: на столову, проїзд, репетитора з англійської та різні приємні дрібниці.
«Класні внески і позашкільні заняття він оплачує сам. Здачу, якщо невелика, може залишити собі », - каже Інна. Тому гроші в якості заохочення вона не використовує: приємні дрібниці він може купити сам.
Її головна мета - навчити сина розумного поводження з грошима і показати, як виглядає фінансова самостійність: потрібно помірно витрачати гроші на непотрібні і шкідливі шоколадні батончики, газовану воду і чіпси і розуміти, до яких наслідків ведуть твої фінансові рішення. Тоді в майбутньому він правильно розпорядиться власними, самостійно заробленими грошима.
Ідея прекрасна, але чого очікувати від одинадцятирічного хлопчика, якщо сама вона вечорами насилу пам`ятає, з якими покупками співвідноситься купу чеків в сумочці? Син же взагалі не зберігатиме цілий день м`яті папірці. У нього в кишенях «і без того чорт ногу зломить», тим більше, в шкільній їдальні булочки з повидлом видають без чеків.

Програми домашнього обліку фінансів

Однак пару місяців назад Інна натрапила на статтю про програми домашнього фінансового обліку: «Врахувати все». Зацікавилася: більшість програм можна було завантажити на мобільний. Чудове рішення, тому що тільки на місці і відразу син може контролювати свої витрати. Потім забуде.
Але виявилося, що доведеться замінити його стільниковий на телефон з сенсорним екраном або докупити смартфон з кнопковою клавіатурою. Зайвих 20 000 - 30 000 рублів в домашньому бюджеті не було.
Тоді Інна скачала програму обліку домашніх фінансів DomEconom, яка виявилася безкоштовною і, як повідомляли розробники, працювала практично з усіма мобільними телефонами з підтримкою java.
Програма московської компанії «І-квадрат» дійсно працювала, і Інна з сином почали експеримент: гру в фінансову відповідальність, за правилами якої син зберігає всі витрати в телефоні.
«Мене влаштовує DomEconom. Головним чином - через мобільності, - каже Інна. - Будинкові книги я ніколи не вела, і зараз не збираюся просиджувати вечора за розбором чеків. Мені потрібно, щоб син вбивав витрати на місці: заплатив - відправив sms-ку. Тільки так все і працює ».
Син - типовий сучасний підліток. Викачує і встановлює мелодії, рінгтони, іграшки, ледь не спить з телефоном. Тому установка DomEconom Mobile Extension (мобільного застосування програми) пройшла легко: в меню DomEconom на домашньому комп`ютері він сам створив файл-зошит з рахунками і категоріями і закачав його в стільниковий через ІК-порт. Кабель і Bluetooth не знадобилися, хоча можна було використовувати і їх.
Тепер з понеділка по суботу він зберігає в телефоні суму і категорію витрат - грає фінансову самостійність. Дані відправляються на сервер (вони недоступні нікому, крім Інни, тому що пароль не зберігається сервері і відомий тільки їй).
Все просто і зрозуміло: ні синові, ні Інні не потрібно розбиратися у фінансах, бухгалтерії і статистикою. Але синові немає необхідності знати навіть, як працює сама програма: його спілкування з DomEconom обмежується sms-ками.
У суботу ввечері вони сідають разом і підводять підсумки гри за тиждень: оновлюють обліковий запис сина ( «зошит»), синхронізуючи програму на домашньому комп`ютері з сайтом DomEconom, - і дивляться результати.
«Для мене головне - принцип», - каже Інна. Вона не прагне враховувати абсолютно всі сімейні витрати. Важливо навчити сина поводитися з грошима і показати, наскільки його рішення про покупку впливають на його ж можливості в майбутньому.
Подивившись разом звіт, Інна пояснює йому, які витрати були зайвими ( «половину« Сникерсов »можна було не купувати, я дала тобі пакет горіхів і сушені банани») і як можна було використовувати кишенькові гроші ефективніше ( «якби ти не витратився на ці «Снікерс», то вже накопичив би більшу частину на нові навушники, а решта додали б ми з татом »).
Тихо і без сімейних скандалів. Син грає фінансову відповідальність і вчиться раціонального поводження з грошима.

Можливості програми DomEconom:


Дитина може вносити витрати з мобільного телефону або з різних комп`ютерів (докладніше про роботу з стільникового телефону).
Спілкування дитини з програмою обмежується sms-ками. Звіт можна переглядати з батьками.

Параметри програми:
Вартість: Безкоштовно
Підтримується: Microsoft Windows ME / 2000 / XP або Linux. Також необхідна Java2 SE Runtime Environment (JRE) 1.5.0 (або вище)
російський інтерфейс

Що почитати ще:
Детальніше про програму: офіційний сайт DomEconom
Куди йдуть гроші. Рідна газета, № 16 від 17.05.2007.
Врахувати всі. ДеньгіUA.
Домашній економ. Навігатор, № 11 від 23.03.2007

Автор - Карина Гальт.
Стаття розміщена на правах реклами.
З усіх питань звертайтеся на сайт domeconom.ru

Посилання https://domeconom.ru/pages/system/system.html нікуди не веде, знята.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Любов і гроші фото

Любов і гроші

Майже кожна пара час від часу стикається з грошовими проблемами. І потрібно бути дуже обережними, щоб ці труднощі не…

Діти і гроші фото

Діти і гроші

З самого свого народження дитина прагне до того, що йому здається головним. Він прагне жити в суспільстві, як дорослі.…

Рахувати гроші корисно фото

Рахувати гроші корисно

Ви коли-небудь замислювалися про те, чому дві людини з однаковим доходом можуть жити абсолютно по-різному? Один купив…

Гаманець, який приманює гроші фото

Гаманець, який приманює гроші

Фахівці з традиціями й прикметами впевнені, що гроші можуть образитися на людину, яка зберігає їх неправильно, і навіть…

Сімейний бюджет: як планувати фото

Сімейний бюджет: як планувати

Мало хто при вступі в шлюб замислюється про фінансові питання майбутньої сім`ї. Найчастіше це виникає тільки тоді, коли…

» » Вчимо дитину поводитися з грошима