Для чого нам гроші

Для чого нам гроші
Гроші, за визначенням класика, є загальним еквівалентом і мірою праці кожної людини. В ідеалі вони потрібні тільки для зручності обміну одного товару на інший. Лікар може брати з пацієнтів натуральні продукти в якості плати за лікування, а мельник - обміняти 10 кг борошна на пару черевиків. Однак це не дуже зручно, і від натурального обміну людство перейшло до товарно-грошових відносин.
Розумно було б ставитися до грошей саме як до засобу забезпечити собі і близьким досить комфортне життя, убезпечити майбутнє і подбати про здоров`я. Однак нерідко гроші перетворюються в якусь самодостатню цінність. Накопичення грошей стає метою, а не засобом підвищити якість життя.

Пушкін і Бальзак вивели літературні образи, які стали символами скнари: Скупий лицар і Гобсек. У віршах і прозі ці герої викладають своє кредо: гроші дають силу і владу, мені достатньо знати, що я всемогутній. При цьому скнарі не потрібно зовнішній прояв влади і могутності: він може жити в аскетичній обстановці, бідно харчуватися і одягатися мало не в лахміття. Причиною такої поведінки може стати відчуття безпорадності, яке скнара відчував у дитинстві. Багатство дає впевненість у безпеці. І нехай при цьому втрачається емоційний зв`язок з близькими, гроші замінюють скнару і любов, і дружбу.

Протилежністю скнари можна назвати марнотрата - людини, який бездумно витрачає гроші на свої примхи. Найчастіше так ставиться до грошей людина, якій вони легко дісталися. це поведінка точно описує російське прислів`я: «нажите махом - прожито прахом». Марнотрат, швидше за все, теж зазнав у дитинстві почуття безпорадності, проте компенсує утворився комплекс божевільними витратами, щоб утвердитися в відчутті могутності прямо зараз. Чи треба говорити, що майбутнє його і його близьких знаходиться під загрозою бідності.


Людина, яка в дитинстві відчув дефіцит любові та уваги з боку батьків, може намагатися заповнити його за допомогою грошей. Він купує близьким і просто знайомим дорогі подарунки, влаштовує багаті вечірки, щедро допомагає в разі потреби ... Таким чином він сподівається знайти людське тепло, яке не отримав в дитинстві. Дитячі комплекси заважають «благодійнику» повірити в те, що він сам по собі гідний любові і дружби.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Гроші в стосунках улюблених фото

Гроші в стосунках улюблених

Гроші є невід`ємною частиною нашого життя і роблять її набагато простіше, комфортніше і приємніше. І саме вони є…

Любов і гроші фото

Любов і гроші

Майже кожна пара час від часу стикається з грошовими проблемами. І потрібно бути дуже обережними, щоб ці труднощі не…

Дорогі подарунки для дітей фото

Дорогі подарунки для дітей

Думки батьків з приводу дорогих подарунків та іграшок розходяться. В одному вони однаково мислять - що маленьким…

Багатство у кожного своє ... фото

Багатство у кожного своє ...

Сьогодні існує думка, що гроші вирішують нехай не всі, але багато. Але є і такі люди, які не тільки не мріють стати…

Гроші розкажуть про вас все фото

Гроші розкажуть про вас все

Виявляється, по тому, як людина ставиться до грошей, можна багато чого розповісти про особистість. Хтось з любов`ю…

» » Для чого нам гроші