Знамениті жінки: вів'єн чи

Знамениті жінки: Вів`єн Лі
Всі знають фільми-шедеври «Віднесені вітром», «Леді Гамільтон», «Міст Ватерлоо». У всіх трьох знімалася актриса Вів`єн Лі, доля якої була схожа на книжковий роман. Її життя, прагне до вершин слави, і закінчилася на самоті.

Вівіан Мері Хартлі (справжнє ім`я артистки) ще з дитинства знала, що буде великою актрисою. Ще в монастирі в Англії, куди її віддала вчитися на 8 років мати, побожна католичка Гертруд Хартлі, юна Вівіан вже брала участь в аматорських виставах. Саме тоді у актриси народилося бажання вчитися в Королівській академії драматичного мистецтва.

Як дівчина цілеспрямована і вольова, вона втілила в життя свою мрію, і наступним етапом в її житті став пошук майбутнього чоловіка і створення сім`ї. Незабаром вона знайомиться з чоловіком Гербертом Лі Холманом і народжує дочку Сюзанну. Здавалося б, все думки про акторську кар`єру повинні припинитися, адже у Вівіан з`явилися нові клопоти: турбота про дитину, сім`я, чоловік все це могло перетворити її в посередню домогосподарку. Але думки про театр і кіно не покинули її навіть в такій ситуації. Звичайно, чоловік був проти її бажання грати на сцені і на екрані, але Вів`єн Лі (акторський псевдонім) вдавалося виконувати невеликі ролі. Одного разу, коли Вів`єн Лі запросили до участі в короткою сцені одного продюсера, вона поставила своєму чоловікові ультиматум: або розлучення, або участь в зйомках фільму. Напевно, Холман не очікував такого повороту подій, а Вів`єн пристрасно прагнула до своєї мети стати великою актрисою.

Поворотним подією в її житті стало знайомство з актором Лоуренсом Олів`є, який через 6 років стане другим чоловіком актриси. Разом вони зіграли у фільмі «Полум`я над Англією» знаменитого в той час режисера Олександра Корда. Після спільної роботи над фільмом вони не могли більше приховувати свої почуття один до одного. Але любов акторів зіткнулася з перешкодами: подружжя зоряної пари не давали обом розлучення. Дуже негативно до рішення доньки поставилася мати Вів`єн, вона вважала любов з Олів`є гріховним вчинком.

1937 року виходить роман Маргарет Мітчелл «Віднесені вітром». Після прочитання твору Вів`єн дає розпорядження своєму агенту, щоб той неодмінно порекомендував її на роль Скарлетт Девіду Селзник, продюсеру фільму. Девід мовчав. Тим часом Лі знімається в фільмах «Янки в Оксфорді» і «Шлях Святого Мартіна», які приносять їй світовий успіх. У 1938 на роль головної героїні у фільмі «Віднесені вітром» все ще шукали актрису. У тому ж році агент Лі повторно звертається до Селзник про затвердження на роль Вів`єн, а той в свою чергу, після переглядів фільмів за участю Лі «Полум`я над Англією» і «Янкі в Оксфорді», дуже сподівався на нову актрису. Після кінопроб всі переконалися, що Вів`єн поєднує в собі риси характеру Скарлетт О`Хара, після чого не замислюючись, затвердили її на роль.


Після почалися зйомки, в яких актриса з самовіддачею грала поставлене перед нею роль. Вона навіть після того, як Кьюкор (режисер кінострічки) був звільнений і замінений Віктором Флемінгом, таємно шукала зустрічі з першим, щоб запитати поради, як грати Скарлетт. На майданчику Лі подружилася з Кларком Гейблом (Ретт Батлер по фільму), а також і з де Хевілленд (Мелані Гамільтон). Доводилося працювати на знос, всі 7 днів на тиждень до пізньої ночі. Вів`єн дуже сумувала за Олів`є, який в той час був у Нью-Йорку.

«Віднесені вітром» принесли Вів`єн Лі світову славу, визнання і першого «Оскара» за кращу жіночу роль. Її титанічна праця була оцінена по достоїнству. Вона вимовила наступну промову: «Я - не кінозірка. Я акторка. Бути кінозіркою - просто кінозіркою - це як фальшива життя, прожите в ім`я фальшивих цінностей і заради популярності. Акторство це надовго і в ньому завжди є чудові ролі, які можна зіграти ». Тільки через двадцять років вона отримає свого другого «Оскара» у фільмі «Трамвай" Бажання "». А до цієї події будуть фільми «Міст Ватерлоо», в якому Лі зіграє з мужем- «Леді Гамільтон», «Цезар і Клеопатра», при зйомках якого актриса була вагітна. У 1945 у Вів`єн виявили туберкульоз легкого. лікарі давали препарати, які впливали на психіку. У Лі все частіше і частіше стали виявляти напади божевілля. Її любов Олів`є не міг довго миритися зі станом своєї дружини, і незабаром завів молоду коханку. У 1958 році на сорокопятілетіе Вів`єн він подарував їй дорогий автомобіль і попросив розлучення. Актриса дуже важко перенесла розрив з Лоуренсом, але продовжувала грати в спектаклях і кіно. А в 1967 році на 53 році життя актриси не стало - вона померла від туберкульозу легенів.

Звичайно, життя Вів`єн Лі дуже складна і багатогранна, і так складно в декількох абзацах передати те, що ця жінка зробила і чим жила.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Нелегка доля вів'єн чи фото

Нелегка доля вів'єн чи

Вів`єн Лі народилася 1913 року в Індії в сім`ї англійського чиновника. Незабаром її батьки повернулися до…

Демі мур: біографія фото

Демі мур: біографія

Справжні прізвище та ім`я актриси - Деметрія Гінес, вона народилася в штаті Нью-Мексико в місті Росвеле 1 листопада…

Актриса пенелопа круз фото

Актриса пенелопа круз

Зірка першої величини, відома іспанська актриса, красива, чарівна Пенелопа Круз зійшла на світову кіноарену на початку…

Актриса кетлін тернер фото

Актриса кетлін тернер

Забавно, як смаки чоловіків часом трансформуються до невпізнання. У 70-ті роки все поклонялися образу жіночності та…

Іспанські актори та актриси фото

Іспанські актори та актриси

Іспанські актори та актриси нинішньої епохи знімалися в провідних кінопроектах Європи і Голлівуду, деякі з них отримали…

Біографія кейт уінслет фото

Біографія кейт уінслет

Кейт Уінслет - відома у всьому світі актриса. Біографія Кейт оповідає про її кар`єрних досягненнях. Також, біографія…

Історія успіху мелані лоран фото

Історія успіху мелані лоран

Мелані Лоран - французька актриса, яка народилася 21 лютого 1983 року в місті всіх закоханих Парижі. Історія успіху…

Унесенная вітром вів'єн чи фото

Унесенная вітром вів'єн чи

Цю дівчинку немов при народженні поцілувала добра фея, наділивши її винятковою красою і подарувавши не менше виняткову…

» » Знамениті жінки: вів'єн чи