Православ'я в школі: за і проти

Православ`я в школі: за і проти
Питання про те, чи потрібно вводити в курс загальноосвітньої школи в світській державі вивчення православ`я, в даний час стоїть досить гостро. Батьківська громадськість, та й самі педагоги не дають точної відповіді на нього. Очевидно одне: необхідно проводити бесіди з підлітками про моральність і милосердя. Але ось як це робити? Як говорити про православну культуру, не порушивши права учнів інших віросповідань?

З 2010 року в якості експерименту Міністерство освіти і науки РФ почало впроваджувати в програму загальноосвітніх установ курс «Основи релігійних культур і світської етики». З цього часу дискусії, а іноді і запеклі суперечки не затихають.

Прихильники православ`я в школі вважають, що жорстокості і насильства настільки багато в сучасному суспільстві, що потрібно бити на сполох, кардинально змінювати підхід до виховання підростаючого покоління. У тих школах, де в якості факультативного заняття вивчаються «Основи православної культури», з дітьми говорять про благодійництво та меценатство, любові і повазі до своєї Вітчизни. Таким чином, наголошується на патріотичне і моральне виховання школярів.

вивчення православ`я сприяє формуванню дбайливого ставлення до сімейних цінностей і традицій. Учням розповідають про те, що таке християнська сім`я, для чого потрібно почитати і поважати своїх батьків, як повинно складатися спілкування з людьми похилого віку. Цього, дійсно, не вистачає в наш час.

Крім того, твердження супротивників вивчення православ`я в навчальних закладах про те, що це порушує права дітей інших віросповідань, абсолютно безпідставні. У програмі факультативу є теми, дозволяють дітям познайомитися також з основами ісламу, буддизму, іудаїзму. Якщо правильно побудувати заняття, то, навпаки, можна домогтися терпимого ставлення до людей різних національностей і конфесій.


на заняттях по вивченню православ`я педагоги розповідають дітям про дванадцяти заповідях, про Біблію. Дітей навчать по-християнськи, дбайливо ставитися і до природи, до всього живого.

Однак є і певні недоліки в цьому напрямку. Наприклад, не завжди педагоги досить підготовлені до викладання православ`я, немає ще необхідних підручників. Вчителі змушені самі розробляти заняття, підбирати духовну та історичну літературу.

Потрібно продумати також можливість вибору батьків і школярів у вивченні православ`я.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Шкільна освіта в англії фото

Шкільна освіта в англії

У Великобританії система освіти відрізняється строгими стандартами якості, які формувалися впродовж століть. Тут освіта…

Коли осінні канікули в 2015 році фото

Коли осінні канікули в 2015 році

Кожен школяр з нетерпінням чекає осінніх канікул, тому що це його перший заслужений відпочинок від уроків і підручників…

Риза фото

Риза

Риза - слово давньоруського походження, позначає буквально «одяг», «одягання». У християнському…

Коли день вчителя 2016 фото

Коли день вчителя 2016

Складно знайти людей, які не знають, коли відзначають професійне свято всі вчителі. Колишні радянські учні вже в…

Виховна година в школі фото

Виховна година в школі

Ефективна взаємодія учня з учителем та учнів один з одним можливо в умовах правильно організованого навчально-виховного…

» » Православ'я в школі: за і проти