Ворожіння в ніч івана купала

Ворожіння в ніч Івана Купала
В основу цього свята лягли і християнські, і язичницькі традиції. Православна церква святкувала (і до цих пір святкує) в цей час народження Іоанна Хрестителя, а язичники відзначали в ніч з 6 на 7 липня день Івана Купала. Історично складалося так, що дві релігії нерідко з`єднувалися в одне, і звідси така популярність свята Купала. Відзначали його весело: не спали всю ніч, кидали освячені трави та квіти в річки і озера, шукали квітку папороті, який, за переказами, міг вказувати скарби, купалися оголеними і, звичайно, ворожили.

Найулюбленіші ворожіння в ніч Івана Купала - це гадання на судженого-ряджених, на майбутнє, на бажання. Наприклад, дівчата плетуть напередодні свята вінки з польових і лісових квітів, а ввечері загадують бажання і відпускають вінок плисти по річці. Якщо він спливає далеко, то бажання повинно збутися, якщо ж трохи пропливає і пристає до берега - хай щастить чекати не варто.

Інше ворожіння: розводиться велике багаття, і молодь стрибає через нього. Якщо полум`я не торкнулося який стрибнув, то це обіцяє хлопцям удачу в любові і справах, а дівчатам - швидке заміжжя.

Гадають також і по колам на воді. На заході в широкий посуд наливають воду, шепочуть їй своє бажання і кидають у воду невеликий камінчик. Якщо число кіл на воді непарне, то бажання не збудеться, якщо парне - обов`язково збудеться.


Можна поворожити на Івана Купала на здоров`я близьких. Для цього збирають по одній травинці мучниці на кожного члена сім`ї. Чия травинка зів`яне першої, того чекають хвороби в найближчому році, а ось той, чия травинка довго залишається свіжою, буде здоровий.

Мабуть, одне з найцікавіших ворожінь - ворожіння за кольорами. Напередодні дівчата збирають різні квіти, а ближче до заходу сідають в коло і вибирають ведучих. Одна з дівчат дістає по квітці і питає, кому він дістанеться. Інша, сидячи спиною до квітів, називає ім`я когось із присутніх. Кожна квітка має певне значення, яке і розповідає про майбутнє ворожбитів. Наприклад, волошка означає швидку любов, дзвіночок - обман, нігтики - розставання з коханою. Існує також повір`я, що якщо в ніч на Івана Купала покласти під подушку сім різних кольорів, то обов`язково присниться віщий сон.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Новорічні гадання фото

Новорічні гадання

Напередодні нового року хочеться знати про те, що очікує нас в році прийдешньому, чи збудуться мрії. У новорічну ніч на…

Ворожіння он лайн фото

Ворожіння он лайн

Це сторінка для тих, кому подобаються Ворожіння ОН ЛАЙН.На нашому сайті представлені найкращі он лайн ворожіння 2009…

Ворожіння на картах фото

Ворожіння на картах

Ворожіння на картах є найпоширенішими, у нас ви знайдете більш сорока гадань на картах. "Вважається, що ворожіння на…

Ворожіння мо фото

Ворожіння мо

Ворожіння Мо існує в Тибеті близько 5000 років і вважається значною частиною його національної культури, тому його по…

Водохресні ворожіння 2016 фото

Водохресні ворожіння 2016

Всім відомо, що в період святок все потойбічні сили опускаються на землю. Саме вони надають можливість дізнатися…

» » Ворожіння в ніч івана купала