Як знайти хорошого лікаря?

Як знайти хорошого лікаря?
Яким би міцним не здавалася нам наше здоров`я, рано чи пізно настає момент, коли доводиться звернутися до лікаря або через якоїсь недуги, або для того, щоб пройти обстеження і отримати консультацію. Не секрет, що далеко не всі медики сьогодні мають достатній рівень професіоналізму і відносяться до своїх пацієнтів з належною увагою. Про те, як знайти хорошого лікаря, якому можна повністю довірити власне здоров`я і здоров`я своїх близьких, ми дізнаємося на сторінках жіночого інтернет-журналу JustLady.

Як визначити хорошого лікаря

Хороший лікар - це лікар, не тільки вміє правильно поставити діагноз і призначити оптимальний варіант лікування. Хорошого лікаря небайдуже стан нашого здоров`я в цілому, і він вміє вчасно виявити ознаки потенційної хвороби і припинити її розвиток на самому початку. Це друг, якому можна повністю довіритися і отримати від нього максимум допомоги в критичний момент. З ним тепло і спокійно, адже хороший лікар надійний, як міцна стіна.

Зазвичай ми мало замислюємося над тим, як знайти хорошого лікаря. Тим часом, це питання нагальне - життя непередбачуване, і допомога медиків може знадобитися нам в будь-який час. А звернення до зовсім незнайомій людині в білому халаті може закінчитися чим завгодно - якимись ускладненнями в захворюваннях, стресами через його байдужості і навіть непоправною трагедією через неправильне лікування. Горе - лікарі в наш час, на жаль, - не рідкість. Тому шукати хорошого лікаря потрібно заздалегідь, поки ще здоров`я в порядку. Адже у тяжко хворої людини на вибір лікаря просто немає вже ні сил, ні часу.

Як же вибрати оптимальний варіант медика з досить великої кількості лікарів? Спочатку бажано зустрітися з лікарем, якого або порекомендували знайомі, або він був призначений тим чи іншим медичним закладом. Визначити його ставлення до пацієнтів можна з перших хвилин зустрічі. Якщо він тактовний, спостережливий і уважний, це говорить про повагу до пацієнтів та небайдужість до них. Хороший лікар вислуховує відвідувача, не відволікаючись на щось стороннє. Він веде з пацієнтом проникливий довірчий діалог про все, - про роботу, сім`ю, батьків і дітей. Такий діалог дозволяє максимально точно визначити стан здоров`я людини і все, що загрожують цим здоров`ю, фактори. При розмові з таким лікарем з`являється почуття оптимізму і впевненості в тому, що будь-яку недугу буде переможений. Довірливе ставлення до лікаря - запорука успішного лікування. Якщо ж він під час прийому вселив відчуття провини і сорому - шукаємо іншого лікаря.

Важлива сторона питання - що підтверджують кваліфікацію медика документи. Якщо виникають якісь сумніви в професіоналізмі лікаря, не варто проявляти зайву делікатність. Потрібно ввічливо просити показати ці документи - хороший фахівець підтвердить свій професійний рівень свідоцтвами про своїх знань та підготовки. Він повідомить, який факультет і якого вищого закладу він закінчив, де працював раніше і чи є у нього якісь статті і дисертації.

Велику роль у виборі лікаря грає і його професіоналізм. Він не обов`язково повинен базуватися на віці - чимало хороших лікарів і серед обдарованих, захоплених своєю професією, молодих медиків. Рівень професіоналізму можна помітити при першому ж огляді цим медиком, спостерігаючи за тим, як він вивчає організм людини, вимірює тиск, задає питання. Професійний лікар не буде ставити діагноз, виходячи з власних міркувань - він обов`язково призначить якісь аналізи та обстеження. Деякі медики дають направлення на обстеження та аналізи, які традиційно призначаються для всіх пацієнтів. Тому слід поцікавитися у лікаря, для чого потрібні той чи інший аналіз або обстеження, щоб переконатися, що вони необхідні саме в даному випадку для точного визначення діагнозу. Хороший лікар доступно роз`яснить, чому їм були зроблені ті чи інші призначення і відповість на будь-який, що стосується схеми лікування, питання.


Такий лікар обов`язково поцікавиться думкою тих лікарів, які спостерігали людини до нього, і врахує результати попередніх обстежень та аналізів. Він не буде відразу нав`язувати прийом модних лікарських засобів і набили оскому БАДів і не стане наполягати на тому, щоб виписане їм ліки купували тільки в якійсь конкретній аптеці. Хороший лікар не залякує пацієнта тим, що, якщо не почати негайно дорогого лікування, хвороба може призвести до фатального результату. Він педантичний у фінансових питаннях і не бере грошей сам, а змушує оплачувати послуги через касу і вказує до оплати лише обумовлені суми.

Хороший медик ніколи не заявить, що може вилікувати будь-яку хворобу і не наполягає на неодмінному відпочинку на дорогих курортах. Він не повинен бути обмежений вузькою спеціалізацією, так як багато захворювань виходять за рамки однієї медичної спеціальності. Тому хорошого лікаря необхідний досить широкий клінічний кругозір.

Хороший лікар, призначаючи якесь лікування, обов`язково залишає пацієнтові свої контакти, щоб з ним можна було зв`язатися при першій же необхідності. Крім того, такий медик погоджує з пацієнтом оптимальний час візиту до нього і в рецепті завжди розписує докладний графік прийому лікарських препаратів. Він висловлює турботу про стан здоров`я свого пацієнта до повного його одужання.

І, нарешті, хороший лікар не стане обурюватися, дізнавшись, що його пацієнт звертався до інших лікарів, щоб упевнитися, наскільки вірно поставлений діагноз. Побачивши коливання пацієнта, такої лікар сам призначає консиліум з незалежних фахівців.

Звичайно, знайти лікаря - висококласного фахівця, який одночасно буде уважним і турботливим, не так-то просто. Однак потрібно набратися терпіння і шукати. Адже мова йде про наше здоров`я, а воно, - річ безцінна.

Ольга Кочева
Жіночий журнал aboutginka.ru

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Про що розповість цукор крові фото

Про що розповість цукор крові

Один з найважливіших аналізів, який необхідно проводити регулярно, незалежно від віку - це дослідження на рівень цукру…

Як лягти на обстеження фото

Як лягти на обстеження

Погане самопочуття, сильна втома, що виникають болі - перші ознаки зародження або знову загострилася хвороби. Необхідно…

Як знайти гомеопата фото

Як знайти гомеопата

Вибір лікаря-гомеопата - досить відповідальний крок, так як це питання стосується вашого здоров`я. У всьому…

Як знайти особистого лікаря фото

Як знайти особистого лікаря

Ринкові відносини досягли і медицини. У Росії стрімко відкриваються все нові платні клініки і кабінети, а це означає,…

» » Як знайти хорошого лікаря?