Фонтан любові - притча про любов і легковажність, почуття міри, віру і безвір'я

Казка-притча про любов і легковажність, про почуття міри і нестримність, про віру і безвір`я.

У стародавні часи був в одному місті фонтан, вода якого мала чудову властивість - кожен, випивши кухоль цієї води (але тільки одну кружку!), Ставав щасливий в коханні: знаходив свою половинку, повертав втрачену кохану (коханого), знаходив розуміння шляху до серця недоступного досі людини. Чи варто говорити, що паломництво до фонтану не припинялося ні вдень, ні вночі?

Траплялися чудеса: юнак, витерши губи, простягав кухоль стоїть за ним у черзі дівчині, на яку не звертав жодної уваги протягом багатьох годин очікування - і не міг відвести від неї очей, а дівчина, навіть не випивши води, відповідала на його закоханий погляд таким же сяючим поглядом, і йшли вони разом, рука об руку.

Інший понівечений горем нещасний коханець, ледь осушивши кухоль, бив себе по лобі і з вигуком "О, я ідіот! Швидше !!!" влітав в сідло і мчав, не розбираючи дороги, туди, де чекала його надмірно горда діва, безперестанку молилася про те, щоб її коханому прийшло в голову з`їздити до фонтану.

Як просто вирішувалися всі любовні проблеми в ту благословенну пору!

Кожен, що зважився покуштувати чарівної води, твердо знав Закон: до фонтану можна звернутися тільки один раз в житті. Можливо, цей неписаний Закон, порушуючи тим самим б (люди схильні порушувати закони), але в цьому не було ніякої потреби. Адже любов, яка запанувала в серці причетний таїнства, робила його мудрим, і цієї мудрості вистачало на двох, на все життя - бо в основі любові лежить ні що інше, як мудрість.

Знаходилися, втім, скептики, які вважали, що віра в фонтан - всього лише забобон, а допомагає він тому, що зважився вдатися до його допомоги вже внутрішньо дозрів для єдиною, справжнього кохання.

Як би там не було, фонтан діяв, люди знаходили щастя, хто за допомогою фонтану, а хто і без нього - є щасливчики, мудрі від природи.

У всякому разі кожен знав, що, якщо щось трапиться якесь невезіння в особистому житті, завжди можна виправити його, але, оскільки зробити це можна лише один раз і лише для однієї людини, треба бути дуже обережним і уважним до кожної людини, так і до себе теж , щоб не зробити помилки у виборі своєї долі.

Напевно, ті часи і були Золотим століттям.

Але минав час, і люди поступово звикли до думки про те, що фонтан безвідмовний, стало бути, обачність в стосунках з коханими не так вже й важлива: ніщо так не розбещує, як безвідмовність. Легковажність все частіше стукало в їхні серця.

сама кохання в цих серцях втрачала свою сакральність і ставала предметом гри. Адже виграш свідомо забезпечений! Вже деякі говорили про те, що Закон, який гарантує кожному любов до труни, пріснувато, а священна вода солонувата і не втамовує спраги. Спраги різноманітності і гострих відчуттів.

І одного разу приїхав до фонтану немолодий уже лицар, досвідчений в любовних турнірах, але так до зрілих років і не пізнав щастя в любові.

Він не побажав стояти в черзі і смиренно чекати дива, сміючись, розштовхав натовп і рукою, одягнених в блискучу сталеву рукавичку, схопив кухоль. "Я п`ю цей келих на честь усіх прекрасних дам, яких бачу тут!" - Проголосив він і швидко вилив в рот вміст гуртки.


Потім наповнив її вдруге і оголосив: "А цей келих я п`ю в честь тих дам, яких я любив раніше!".

І, не встигла натовп ойкнути від такого святотатства, як лицар втретє підставив кружку під струмінь. "А цей келих я осушують на честь тих незліченних дам, яких буду любити в майбутньому!" - Сказав - і випив.

І грім не гримнув з небес, і сонце не померкло, і фонтан вичерпався! Більш того, на зухвалого лицаря із захопленням, майже з любов`ю втупилися все дами, які стояли в черзі: і юні селянки, які вперше потрапили в місто, і зрілі матрони, що прийшли до фонтану з метою помиритися з чоловіками, і некрасиві старі діви, яким без допомоги фонтану навряд чи світило щось в особистому житті.

Лицар, задоволений зробленим ефектом, підкрутив вуса, зробив дамам ручкою - і тільки його й бачили. Та й чи була вона? Може, це був міраж, фантом - про це переказ замовчує, бо про подальшу долю лицаря так ніхто ніколи нічого і не дізнався.

Та це й неважливо. Змій-спокусник - фігура алегорична, а Адам і Єва ніби як наші прабатьки, а ми і зовсім люди реальні, і розсьорбувати кашу довелося саме їм і нам.

Після зникнення лицаря сум`яття охопило натовп. Всім захотілося теж випити не один кухоль, і швидше! Давлячись і штовхаючись, люди кинулися до фонтану, за право першим схопити кухоль оголили мечі багато мужі, а жінки вчепилися один одному в волосся, і почалася справжня війна. Всіх з усіма. Заради кохання.

І тільки коли перші жертви потрапляли в фонтан, і прозора вода стала червоною від крові, хтось крикнув: "Стійте! Що ж ми робимо ?!" Люди зупинилися, з жахом дивлячись на спаплюжений джерело щастя ...

Трупи поспішно вийняли з фонтану і віднесли подалі, щоб не бентежити свою совість, і стали чекати, поки чиста вода змиє кров. "Нічого", - думав кожен, - "зараз фонтан очиститься, і ми вже ніколи, ніколи не порушуватимемо Закон". Але пролита кров не змивалася, бо сама вода фонтану перетворилася в кров.

Майже ніхто не наважився покуштувати її, за винятком кількох, так і не осмислили скоєного. Від них і пішло плем`я вампірів. Решта понуро розійшлися, кожен з важким болем в душі, з презирством до самого себе і до всіх учасників божевільного дійства.

З тих пір нічого не вдіє людям в любові. Вони надані самі собі, і лише ті з них, хто пам`ятає переказ і Закон, здатні знайти щастя. Бо прості були скептики: справа не в фонтані, а в душевній зрілості і природній мудрості.

А легко любов дається тільки в казці ...

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Чи існує зараз вічна любов? фото

Чи існує зараз вічна любов?

Любов - це наше все! Ми народжені, щоб любити. З перших днів ми любимо батьків, друзів, але потім з`являється інша…

Навіщо людині любов? фото

Навіщо людині любов?

Навіщо людині любов? Що таке любов?Це вічні питання, конкретні відповіді на які так і не змогли знайти. Для кожної…

Чому зникає любов? фото

Чому зникає любов?

Одного разу, може статися так, що ви прокинетеся з думкою, що любов пройшла. Подивіться на того чоловіка, якого колись…

» » » Фонтан любові - притча про любов і легковажність, почуття міри, віру і безвір'я