Психологія підлітків: батьки мене не розуміють ...

Психологія підлітків: батьки мене не розуміють ...
Вічна проблема батьків і дітей описана в класиці і не обговорюється тільки ледачим, адже в тому чи іншому вигляді вона присутня в кожній родині, і справа тут не в віках, а в різниці поколінь. Але найбільш частою і знайомої всім стає проблема спілкування з дітьми-підлітками.

«Батьки мене не розуміють» - часто можна почути від підлітка, але дорослі на цей сплеск найчастіше посміхнуться і похитають головою - подумаєш, що там не розуміти, молодо - зелено. А даремно.

У житті дитини настає момент, коли він поступово переходить з зовсім дитячого стану в дорослий. Грають гормони, з`являються фізичні ознаки дорослішання, за чим йде дорослішання моральне, але ж дитинство - ось воно, ще тільки було, як же так?

Дитина розуміє, що ставлення до нього змінюється, у нього з`являються справжні обов`язки. Звичайно, перші класи і дитячий сад тут же згадуються як краще час, а батьки стають ворогами - вони так багато вимагають, і, взагалі, чому це я їм винен?

Руйнуються стереотипи, дитина стає чутливим і спостережливим. Напевно, вперше він звертає увагу на проблеми в сім`ї, у нього з`являються власну думку і оцінка цього. Батьки несподівано перестають бути головними авторитетами, а на зміну їм приходять інші.


Напевно, звучить банально, але найбільше дитині в період дорослішання потрібні підтримка і довіра. Вислухати будь-яке судження і оцінку дитини і не засудити його, відштовхнувши від себе - справжній талант батька.

Довіра може виражатися в тому, що батьки перестануть нескінченно контролювати його життя - поїв він, що отримав в школі, з ким гуляє. Звичайно ж, контроль потрібен, але в саме такий момент його варто проявляти акуратно, не зачіпаючи нову тендітну особистість.

У сім`ї кожен день вирішуються проблеми, великі і маленькі, йдуть наради по всім домашнім питань. якщо залучити до обговорення дитини, почути і спробувати зрозуміти його точку зору, він неодмінно відчує себе важливим і потрібним, це набагато зблизить його з батьками.

Слухати і не заперечувати, обережно поправляючи, вимагати, але пояснюючи, навіщо і чому, довіряти і нескінченно любити - напевно, найпростіший рецепт розуміння дітей і батьків.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Друга дитина в сім'ї фото

Друга дитина в сім'ї

Часто друга дитина майже в кожній родині стає улюбленцем. Ймовірно, це пов`язано з тим, що друга вагітність, як і…

Дорогі подарунки для дітей фото

Дорогі подарунки для дітей

Думки батьків з приводу дорогих подарунків та іграшок розходяться. В одному вони однаково мислять - що маленьким…

Якщо підліток отримує трійки фото

Якщо підліток отримує трійки

Підлітковий вік дитини найскладніше для виховання батьків. Він починає протиставляти власну поведінку всьому світу і в…

Правильний розвиток дитини фото

Правильний розвиток дитини

Народження дітей це свято. І нехай поки вони маленькі, не дуже помітні відмінності між дівчатками і хлопчиками. Вони…

» » » Психологія підлітків: батьки мене не розуміють ...