Що робити, якщо чоловік не хоче дитини

Багато пар вважають за краще планувати народження дитини, заздалегідь обговорюючи це питання. З точки зору психології, вагітність починається саме з прийняття рішення про можливість поповнення в сімействі. Але нерідко трапляється так, що точки зору подружжя з цього питання не збігаються ... нерідко трапляється так, що чоловік - голова сім`ї, не бажає мати дітей, дізнайтеся в статті на тему «Що робити, якщо чоловік не хоче дитини».

Буває, що жінка щиро хоче стати мамою і не бачить серйозних перешкод для цього, а її чоловік не висловлює явних захоплень з приводу майбутнього батьківства. Тоді перед жінкою постає питання: «Що ж робити? Може бути, прийняти рішення самостійно і поставити його перед фактом? »Однак народження дитини - процес, в якому задіяні не тільки майбутня мама, але і її чоловік, і сам малюк, тому так важливо дійти згоди і прийняти спільне рішення. В іншому випадку наслідки можуть бути вельми негативними як для самої жінки, так і для майбутньої дитини, не кажучи вже про відносини в родині. Адже може трапитися так, що, будучи не готовим до батьківства, але поставленим перед фактом, чоловік відчує себе зрадженим і повністю відсторониться, що позначиться і на психологічному стані жінки, і на відносинах між подружжям (аж до можливості залишитися матір`ю-одиначкою). Таким чином, важливим завданням для жінки, яка вирішила стати мамою, є підготовка свого чоловіка до думки про вагітність, обговорення цього питання і спільне рішення про народження дитини. Залишається з`ясувати найголовніше питання: як це зробити?

Вагітність для чоловіків

Перш за все, жінці варто задуматися про те, що чоловіки, в більшості своїй, самі по собі дещо інші: вони більш раціональні, прагматичні, розважливі, ніж жінки. І, мабуть, особливо яскраво ці якості проявляються в такій відповідальній питанні, як планування вагітності. Зазвичай вагітність стає черговим етапом у розвитку відносин, після утворення сім`ї (причому не так важливо, чи оформлені ці відносини офіційно), новою вершиною, що приносить подружжю взаємне задоволення і щастя ... Однак до думки про вагітність жінка часто приходить інтуїтивно, просто в один прекрасний момент, розуміючи, що їй потрібна дитина. Чоловікові ж потрібен час на обдумування своїх почуттів і бажань, спільного майбутнього і неминучих змін, йому важливо зважити всі «за» і «проти», оцінити і прийняти раціональне рішення.

З іншого боку, при плануванні вагітності у представників сильної статі активно включається і емоційний компонент. Чоловік може побоюватися змін, що відбуваються з його коханою, змін у вже усталеному способі життя сім`ї, у ставленні до нього і в інтимному житті ... Іноді чоловіки бояться за свою свободу і незалежність, бояться втратити свій вплив і контроль. І прагнучи взяти обопільне рішення з приводу народження дитини, жінці необхідно враховувати такі особливості чоловічої психології, розуміючи і приймаючи їх. В іншому випадку критика, зайвий тиск і натиск, докори і щоденні вмовляння нададуть зворотний ефект, усуваючи подружжя один від одного і руйнуючи їх відносини. Анна і Сергій одружилися рік тому і були цілком щасливі в шлюбі. Обидва вже досить зрілі і самодостатні люди, які встигли влаштувати і свій побут, і кар`єру. Анна почала серйозно замислюватися про дітей, вважаючи, що в їхній родині є всі умови для народження дитини, однак «на сімейній раді» це питання так і не піднімалося. «Я не можу перша заговорити з ним на цю тему - чекаю, коли він сам скаже, що хотів би дитину. Але він мовчить ... Я намагалася натякати, звертала увагу на малюків на вулиці, але він лише посміхається у відповідь і ніяк не реагує. Я дуже хочу дитину, але боюся його відмови ». Анна стала дратівливою, образливою, в родині почастішали сварки, і подружжя стало віддалятися один від одного. У багатьох сім`ях часто виникає така ситуація, коли подружжя з яких-небудь причин не можуть відкрито поговорити один з одним, і в більшості своїй це стосується саме значущих питань, таких, як вагітність. Розмови натяками, неоднозначними фразами, «додумиваніе» думок і бажань за свого партнера, переконання в тому, що інша людина сам повинен здогадатися і зрозуміти, що ви хочете йому сказати, призводять до невірної інтерпретації вчинків один одного. У відносинах виникає «недомовленість», недовіра і холод. Подружжя відчувають, що перестають розуміти один одного. Виникає замкнуте коло. Така перспектива розвитку подій в ситуації Анни, якщо її політика щодо чоловіка залишиться незмінною. Адже неможливо прийти до обопільного рішення, якщо сам питання так і не був ясно і чітко озвучено. Їй здається, що її бажання лежать на поверхні і повинні бути свідомо зрозумілі коханому чоловікові, а якщо він не поспішає їх виконувати - значить, не хоче, ігнорує. Звідси і образи, і роздратування, і зайві сварки. Однак ми всі різні люди, з різним способом думок. Перше, про що варто задуматися Ганні, - чоловік може не розуміти її натяків, тому що не думає про дітей в даний момент і не знає про її бажання мати дитину, але це не означає, що він не хоче дітей.

Для початку жінці потрібно відкрито обговорити це питання з чоловіком, розповівши про свої почуття й емоції, витримавши при цьому максимально спокійний і щирий тон. Головне - побудувати бесіду таким чином, щоб чоловік оцінив свою значимість в питанні планування сім`ї. По-перше, слід позначити своє бажання і емоції, наприклад: «Я вже давно замислююсь про те, щоб ми народили малюка, але не знаю, як ти до цього ставишся. Ти не говориш про це, і я боюся, що ти не хочеш. Тому я стала такою нервовою і дратівливою ». Дуже важливо нагадувати про те, як важлива позиція чоловіка, його думка: «Ми повинні прийняти це рішення разом, я хочу, щоб наша дитина був радістю для нас обох». І найважливіше - сказати, що Анна чекає від свого чоловіка, що реально хоче отримати від розмови (чоловіки люблять конкретику): «Я хочу дізнатися, як ти ставишся до того, щоб у нас з`явився малюк, і хотіла б обговорити це зараз .. . »Провівши розмову за такою схемою. Анна зможе відновити довірчу атмосферу у відносинах з Сергієм, донести до нього свої бажання і прояснити його позицію з приводу народження малюка.

«Я не проти дитини, але ..

Ліза і Андрій познайомилися ще зовсім молодими, і з тих пір вважали себе сім`єю. Разом проходили всі труднощі, здобували освіту, будували кар`єру ... Через кілька років одружилися, зняли квартиру, Андрій став займатися улюбленою роботою. Дитину хотіли обидва, але чекали коли зможуть «піднятися» і забезпечити не тільки себе. Тим часом Ліза все виразніше стала розуміти, що їй не вистачає крихітного істоти, про який можна було б дбати, але Андрій, як і раніше вважав, що дитину їм не потягнути. Для початку варто відзначити, що в Лізиної ситуації є деякі позитивні моменти, від яких згодом можна буде відштовхуватися. По-перше, потенційне бажання стати батьками є у обох подружжя, т. Е. Для чоловіка ідея батьківства не є свідомо негативної. По-друге, можна говорити про те, що спілкування в родині не порушено. Подружжя обговорюють ідею вагітності, чоловік готовий висловлювати свою позицію і, що важливо, чітко називає причини, які, з його точки зору, не дозволяють їм поки мати дитини. Ось від цих причин і буде залежати подальша поведінка Лізи. В описаному випадку чоловік називає досить об`єктивну для даної сім`ї перешкоду для батьківства - матеріальні труднощі. Ці обставини реальні і в дійсності можуть ускладнити і період вагітності, і перший час життя з малюком, тому Андрій проявляє дорослу і відповідальну позицію, відкладаючи народження дитини. Як справжній чоловік, він до стратегічно продумує майбутнє сім`ї, тому до його доводам варто було б прислухатися. Однак така ситуація небезпечна тим, що в сучасному світі для середньостатистичної сім`ї матеріальні проблеми так чи інакше практично не усуваються. Бажання чоловіка домогтися гарного росту кар`єри, облаштувати побут сім`ї, перш ніж заводити дітей, цілком обгрунтовано і зрозуміло, але Ліза відчуває, що їх парі необхідно розвиток, так як разом вони вже довгий час. Тому в даному випадку подружжю можна порадити в першу чергу обговорити, що означає «не потягнути дитини», в дійсності це так чи багато блага, які намітив Андрій, не так важливі для малюка і є другорядними. Наприклад, добре б до народження дитини мати стабільну роботу і відповідну квартиру, нехай і знімну, підрахувати реальні витрати, пов`язані з появою ще одного члена сім`ї ... А ось відтягувати народження дитини до придбання автомобіля навряд чи логічно. Завдання Лізи в даній ситуації - показати, що саме їм необхідно для дитини, і погодитися почекати, поки ці цілі будуть досягнуті, а також переконати чоловіка, що все інше у них теж буде, але вже з малюком.

«Він завжди знаходить купу відмовок

Останнім часом в родині Яни часто стали виникати невеликі сварки на грунті майбутньої вагітності: «Костя постійно відтягує час. Начебто вже все вирішено, всі необхідні аналізи пройдені, і навіть здоровий спосіб життя ведемо, але як тільки мова заходить про вирішальному етапі, у нього вічно перебуває якась причина, щоб почекати ще. Я вже не можу виносити цю невизначеність ». Швидше за все, в даній ситуації чоловік ще не готовий стати батьком, тому, стверджуючи, що хоче мати дитину, і навіть роблячи віддалені кроки з цього приводу (наприклад, медичне дослідження при плануванні вагітності), він постійно шукає безліч відмовок, відкладаючи вагітність «на потім ». Причина для пошуку підходящих прийменників - неможливість висловити своє справжнє ставлення до батьківства через соціальної завинили небажання мати дітей і в недостатню довіру в стосунках подружжя. Тому в першу чергу Яні можна порадити не тиснути на чоловіка, а м`яко підштовхнути його до довірчого розмови, коли він зміг би психологічно розслабитися і показати своє справжнє ставлення до думки про дитину, а не прийняту в суспільстві установку. Тоді стало б ясно, в якому світі він бачить батьківство, які моменти він вважає негативними в майбутньої вагітності і життя з малюком і чого він позбудеться, на його думку. Яні важливо визнати за своїм чоловіком право відчувати ці негативні почуття і те, що він, можливо, не готовий зараз бути батьком, потрібно дати йому час щоб сформувати цю готовність. А ось того, щоб готовність до батьківства сформувалася швидше, Яна цілком може посприяти.

Не варто ставити ультиматуми і щодня звинувачувати чоловіка: так його негативні почуття тільки зміцняться. Яні потрібно показати, що її любов до Кості нікуди не зникла: «Я зрозуміла, чого ти боїшся і що не готовий поки до народження дитини, і я рада, що ми це з`ясували. Але я люблю тебе і хочу від тебе дитину і сподіваюся, що з часом ти зміниш свою думку ». Яні потрібно продовжувати розвивати тему про дітей, поступово вселяючи в чоловіка впевненість і створюючи позитивний образ спільного з малюком майбутнього. Не зайвим буде звертати увагу на ті Костін якості, які характеризували б його як доброго батька. Неприємні і тривожні для чоловіка моменти також потрібно обговорювати, але не голослівно переконуючи його в тому, що «все буде не так», а наводячи приклади знайомих, думки фахівців, наукові дані і точні розрахунки.

«Він не хоче дитини


Для Ігоря шлюб з Наталею - друга спроба створення сім`ї. Вони разом вже близько п`яти років, але до цих пір Ігор проявляє категоричне небажання мати дітей. Для Наталії ця тема стала особливо болючою після відвідин лікаря, який сказав, що шансів народити здорову дитину у неї залишається все менше. «Я знаю, що Ігор спочатку був проти дітей, і раніше мене це влаштовувало. Але зараз я розумію, що дуже хочу малюка. Я люблю свого чоловіка, але не знаю, як переконати його ... »Зазвичай рішення про народження дитини є природним бажанням пари на певному етапі розвитку відносин, коли« поглинання »один одним дещо пригасає. Тоді подружжя відчувають необхідність подальшого розвитку, продовження своєї любові в дитині. Якщо ж через досить тривалий час після утворення сім`ї один з подружжя виявляється готовий до народження дитини, а другий цього не хоче, необхідно з`ясувати причини і спробувати знайти компроміс для подальших відносин.

Якщо спочатку обоє планували спільних дітей, але потім позиція одного з них (частіше - чоловіки) змінилася, причому в категоричній формі ( «я не хочу заводити дитину»), це може свідчити про розлад у відносинах. Часто трапляється так, що жінка, підсвідомо відчуваючи зростаючу напругу в сім`ї, прагне народити дитину, щоб зміцнити шлюб, проте чоловік, також реагує на зміни відносин, не може зважитися на такий крок. У цьому випадку жінці необхідно зрозуміти, що дитина - не засіб вирішення проблеми, і в наростаючій конфліктної ситуації його поява лише посилить напругу. Спочатку потрібно налагодити стосунки в родині, самостійно або за допомогою фахівців відновити комфортну атмосферу, а потім вже піднімати питання про дітей.

У ситуації Ігоря та Наталії чоловік заздалегідь обумовлював момент планування вагітності і попереджав про свою позицію, тому його не можна звинуватити в «обмані очікувань» або «руйнуванні надій». І в першу чергу Наталії слід пояснити чоловікові, що змінилося в її ставленні до цього питання, крім почуттів привівши і об`єктивні факти, такі, як висновок лікаря. Важливо донести до чоловіка, що вони можуть втратити саму можливість мати дитину, і наскільки це буде важко для Наталії, Якщо і в цьому випадку Ігор залишиться непохитним, швидше за все, у нього є серйозні причини для такого рішення. Можливо, він знає про якийсь своєї несприятливої спадковості, яка може передатися дитині, або мав хворобливий досвід батьківства і боїться повторення. У будь-якому випадку, Наталі можна порадити делікатно з`ясувати причини такої позиції не тільки у самого Ігоря, але й його рідних, спробувати дізнатися історію його попереднього шлюбу. Важливо переорієнтувати чоловіка з позиції «у мене не буде дітей» в позицію «у мене є причини не хотіти дитини», тоді з цими проблемами можна буде впоратися разом. Наталі варто говорити з чоловіком не тільки про своє бажання мати дитину, але і про його почуттях, переконати його, що вона розуміє їх і готова шукати компроміс, але сподівається на таке ж розуміння і своїх потреб. Можливо, подружжю варто відкласти на деякий час розмови про дітей, щоб не загострювати конфліктну ситуацію в родині, а в цей час відвідати фахівців, які допомогли б розібратися з причинами небажання мати дитину (психолога, генетика, фахівця з планування сім`ї). Також Наталі можна порадити послабити тиск на Ігоря, але попросити його сходити разом з нею до її лікаря, щоб він міг отримати інформацію «з перших рук». Думка авторитетного фахівця може вперше змусити чоловіка засумніватися в правильності своєї точки зору. Головне - започаткувати подальшого вирішення питання про дітей.

Основні помилки

Дуже часто від жінок можна почути таку фразу: «Мій чоловік не хоче дитини, як мені його вмовити?» Ось кілька принципів, які варто враховувати жінкам в своїй поведінці:

• Важливо постаратися зрозуміти, що рухає вашим чоловіком, прийняти його таким, яким він є, і показати йому ваше розуміння.

• Не варто загрожувати тим, що буде, якщо чоловік не погодиться з вами, краще намалювати красиву картину майбутнього, яке вас чекає, якщо він піде вам назустріч.

• Не чекайте миттєвих результатів. Людині потрібен час, щоб ваша позиція, спочатку чужа йому, стала і його бажанням.

• Жорсткість і категоричність - погані помічники. Будьте гнучкими і шукайте компроміси. Важливо знайти ті точки, в яких ваші з чоловіком інтереси збігаються хоча б частково. Наприклад, якщо ваш чоловік зараз мріє не про дитину, а про новий автомобіль, розгляньте це як підготовку до народження малюка і домовтеся про покупку машини сімейного типу. І навіть якщо ваші з чоловіком точки зору з приводу дитини кардинально протилежні, напевно ви обидва зацікавлені в збереженні і поліпшенні ваших відносин. Тому домовтеся про термін, на який ви готові відкласти плани про вагітність. Народження дитини - велике щастя і велика відповідальність, тому для того щоб вагітність приносила задоволення обом партнерам, а дитина народилася в любові і гармонії, варто докласти чималих зусиль! Тепер ми знаємо, що робити, якщо чоловік не хоче дитини.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Чому чоловік не хоче дітей фото

Чому чоловік не хоче дітей

Коли ваш коханий чоловік категорично відмовляється заводити дітей, можна припустити кілька причин: можливо, у нього вже…

Коли пора заводити дитину? фото

Коли пора заводити дитину?

Багато хто не уявляє собі щасливого життя без дітей. Сім`я починається, коли двоє вирішують жити разом і піклуватися…

Коли він не хоче дітей фото

Коли він не хоче дітей

Ви вийшли заміж. Проводьте весь свій вільний час разом. Вам добре, весело і комфортно. Але з часом починає чогось не…

» » » Що робити, якщо чоловік не хоче дитини