Сім'я і кар'єра в житті сучасної російської жінки

Давним-давно чоловіки ходили на полювання, а жінки готували їжу і були берегинями сімейного вогнища. Світ не стоїть на місці. І поки навколо не замовкають суперечки про те, чи повинна справжня жінка працювати, російські жінки воліють самостійно пробивати собі дорогу в житті і покладатися тільки на свої сили. Добре це чи погано? Чи можна поєднати гідне сімейне життя з вдалою кар`єрою? Що означають ці 2 поняття: сім`я і кар`єра в житті сучасної російської жінки?

Якою б не була причина, що штовхає жінку на досягнення кар`єрних висот, її успіхи не менш значущі, ніж успіхи чоловіків. Можна наводити приклади жінок лікарів, політиків, діячів бізнесу, які перевершили багатьох в цій боротьбі. Але не завжди успіхи в кар`єрі рівні успіхам в сімейному житті.

ситуація сегодн

Сьогодні в житті сучасної жінки, як правило, має місце бути вищу освіту, сім`я, престижна робота. Але підйом по кар`єрних сходах для жінки завжди важче. На її тендітних плечах подвійний тягар - забезпечення сімейного побуту і робота. Але і в тому, і в іншому випадку для російської жінки головним залишається самореалізація, особистісний ріст і досягнення поставлених нею цілей. Однак варто визнати той факт, що працююча жінка завжди щось недодає своєї сім`ї. Звичайно, можна найняти няню, домробітницю, але це буде не та сімейне життя, де вихованням дітей займається мама, а не хтось сторонній. До того ж, жінка зустрічає масу перешкод і на роботі, часто їй не допомагають, а навпаки, заважають і зовнішні дані, і зайва емоційність. Чоловіки оцінюють її, як «слабка ланка», і потрібно чимало зусиль, щоб довести зворотне.

Соціальні ролі і успіх жінок

Звичайно, існують сім`ї, де встановилися соціальні ролі чоловіка і жінки дещо змістилися. У цьому випадку жінка може з успіхом віддавати себе кар`єрі, поклавши домашні обов`язки на чоловіка. Тоді її чільна роль сприймається як належне, і ніяких конфліктів ні в родині, ні на роботі не виникає.

Але в будь-якому випадку, успіх жінки - це завжди випробування на міцність сімейних відносин. Не дарма соціологи відзначають, що успішних жінок більше серед незаміжніх. Чи не кожен чоловік здатний терпіти поруч із собою успішну ділову жінку з твердим і сильним характером.

На жаль, реалії сучасного життя такі, що найчастіше жінка змушена працювати, щоб забезпечити безбідне існування своєї сім`ї (лише малий відсоток жінок вибирають кар`єру виключно з метою самореалізації). В цьому випадку досягнення успіхів в професії життєво необхідно, але так само відриває жінку від сім`ї. Та й діти не завжди розуміють вчинок своєї мами. І тоді, досягнувши певних висот, жінка починає сумніватися, чи були її вчинки настільки виправдані, як здавалося раніше?

Заміжжя і кар`єр


Деякі жінки встають між вибором «сім`я і кар`єра» абсолютно з іншої причини. Заміжжя і народження дітей приносить їм спочатку радість і якусь новизну в життя. Але потім одноманітність і вимушене обмеження спілкування призводять до того, що домашні справи і побут перетворюються на рутину. І тоді жінка думає, що рішення її проблем - це кар`єрний ріст. Вона знаходить роботу або надходить на навчання, продовжуючи виконувати сімейні обов`язки. Але потім не витримує напруги, навчання і робота стають такою ж рутиною, як і колись сім`я. Успіхів в кар`єрі не спостерігається, сім`я розпадається і єдине, чого варто очікувати в такій ситуації - депресія і втома від життя. Добре, якщо поруч знайдеться розумний і люблячий чоловік, здатний вчасно підтримати і підказати очевидне рішення проблеми: нехай робота буде своєрідною віддушиною, виходом для самореалізації, практично хобі, виведеним на професійний рівень. Тільки тоді можна розраховувати на радість від неї і на взаєморозуміння в сім`ї.

Міфи сімейної житт

Як би не стверджували жінки зворотне, не можна повністю віддати себе роботі, ні принісши шкоди сім`ї. Все це міф, створений жінками, які бояться зізнатися в тому, що їхні плани одночасно досягти успіху на двох фронтах зазнали краху. Неминуче страждає одна зі сторін життя, якщо максимум зусиль докладено в іншу сторону. Тому сучасній жінці необхідно чітко розставити пріоритети - що ж важливіше, сім`я чи кар`єра. І відповідно до цього знайти певну «золоту середину», коли і сім`я і робота будуть у радість. Деякі домагаються спочатку успіхів у професійній сфері і тільки потім створюють сім`ю. Що ж, можливо, це гідний вихід.

Але якщо вже так сталося, що з різних причин ви змушені поєднувати сім`ю і роботу, то постарайтеся дотримуватися ряду рекомендацій психологів.

перше, і, мабуть, основне - ніколи не протиставляйте сім`ю роботі і навпаки. Нехай ці два кити благополучно доповнюють один одного.

Друге - залиште робочий час для роботи, а вільний час - для сім`ї. Проводьте разом дорогоцінні ранкові години і вихідні, вечірньої пори і відпустку разом з дітьми. Їх складні проблеми повинні знайти у вас розуміння, знайдіть час вислухати своїх дітей. Нехай і вони вислухають вас і зрозуміють, з якої причини ви змушені поєднувати роботу і сім`ю.

третє - не соромтеся перекласти частину домашніх обов`язків на своїх близьких. Відкладіть прибирання і прання на той час, коли діти зайняті або сплять або виконуйте їх разом з дітьми. Краще бути поганий господинею, ніж поганою мамою і дружиною. В крайньому випадку, можна найняти приходить домробітницю.

Перегляньте ставлення до своєї роботи, так чи необхідний повний робочий день? Можливо, краще взяти просто підробіток на будинок?

Відразу змінити тривалі проблеми з поділом свого життя на два фронти не так вже й легко, проте можливо. Набагато приємніше, якщо таких проблем взагалі не виникає. Якщо ви одна з тих щасливих жінок, які ні в чому не відмовляють своєї сім`ї і при цьому досягли успіхів в кар`єрі - вітаємо! Ви - одна з небагатьох. Але якщо у вас щось не склалося - не впадайте у відчай, пам`ятайте про те, що вихід є завжди і з будь-якої ситуації. Варто лише посміхнутися і подивитися на світ під іншим кутом зору.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Жіночий криза тридцяти років фото

Жіночий криза тридцяти років

Для багатьох жінок таке явище як жіночий криза тридцяти років стає досить актуальною проблемою. Жінка порівнює реальну…

Місце жінки в родині фото

Місце жінки в родині

Сімейно-будівельний інститут, зазвичай приймає в свої ряди всіх бажаючих і не дуже. Сімейне життя стає невід`ємною…

Сучасні жінки диванного типу фото

Сучасні жінки диванного типу

Жінки з кожним роком займають все більше постів і посад, які раніше були привілеєм чоловіків. Але якщо жінка береться…

Як поєднати роботу і дитини фото

Як поєднати роботу і дитини

Реалії сучасного життя вимагають від жінки багатофункціональності - все частіше можна зустріти успішних бізнес-леді,…

Як поєднати роботу і сім'ю фото

Як поєднати роботу і сім'ю

Сучасні жінки звикли, що можна покладатися в усьому тільки на себе. З цієї причини вони ставлять в пріоритет кар`єру,…

Кар'єра самотньої жінки фото

Кар'єра самотньої жінки

Жінка істота загадкове і непередбачуване. А особливо, якщо, на даний момент вона не обрамлена сім`єю і відчуває себе…

» » » » Сім'я і кар'єра в житті сучасної російської жінки