Вік батьків і психічне здоров'я

Оптимальний час для створення сім`ї, особливо якщо обоє з подружжя не уявляють собі спільного життя без дитини, є вік 21-23 роки для жінок і 25-27 років для чоловіків. Це пов`язано як з біологічними, так і з психічними причинами.

Фізичний і психічний розвиток молодих людей до цього періоду досягає зрілості. У той же час рухливість психічних процесів, яскравість сприйняття любовного почуття дозволяють подолати труднощі у взаєминах, обумовлені відмінностями характерів, звичок і інтелектів.

Цей вік найкращий і для народження первістка, оскільки, з одного боку, у подружжя поки є достатній "запас" здоров`я, вони ще не "накопичили" хвороб, а з іншого, як правило, вже досягли певної економічної самостійності та суспільного становища.

Тим не менш, є багато прикладів цілком благополучних шлюбів, коли чоловік значно (на 10-15 років) старший за дружину. Рідше зустрічаються випадки, коли дружина старша за чоловіка. Для появи дитини такий варіант менш бажаний, оскільки чим старше жінка, тим вище ймовірність ускладнень під час вагітності та пологів.


Зараз стало більше пізніх шлюбів, коли вік подружжя перевищує 30 років. Це має соціальні причини і частіше зустрічається в середовищі інтелігенції. Роки навчання, прагнення зробити кар`єру, досягти певного положення в суспільстві відсувають на другий план створення сім`ї. Студенти-молодята, подружжя, зайняті творчою роботою, нерідко відкладають народження дитини "на потім". Однак важливо не упустити найкращий час, коли у вас є сили і здоров`я для народження і виховання здорового спадкоємця.

Якщо один з подружжя перебуває на обліку в психоневрологічному диспансері, потрібно обов`язково порадитися з лікарем-психіатром про те, чи можна мати дітей при такій патології, існує ризик передачі її у спадок.

При деяких важких психічних захворюваннях (олігофренія, важкий перебіг епілепсії, шизофренія, маніакально-депресивний психоз та ін.) Одруження з медичної точки зору протипоказано, хоча не може бути й мови про юридичну обмеження свободи особистості у вирішенні цього питання.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Пізні шлюби фото

Пізні шлюби

Полюбовне вирішення виникаючих питань, довіру відносно один, друга, сімейна ідилія, дружні відносини - все семейниепари…

Народження першої дитини фото

Народження першої дитини

Століттями вважалося, що найоптимальніший вік жінки для народження першої дитини - 20-25 років. Вагітність, яка…

Що таїть у собі ранній шлюб фото

Що таїть у собі ранній шлюб

Уявлення про допустимому віці вступу в шлюб в різні часи і в різних народів сильно відрізнялися. Однак, як показує…

» » Вік батьків і психічне здоров'я