Вітамін а на стражі здоров'я вашої шкіри

Вітамін А на сторожі здоров`я вашої шкіри
Часом, розглядаючи свою зовнішність в дзеркалі, здається, що перевищення біологічного віку написано на обличчі, або прокинувшись в хорошому настрої і з прекрасним зовнішнім виглядом, вже до обіду спостерігаються втомлений вигляд і апатія. А всьому виною може бути нестача вітаміну «А», який по праву називають жіночим, або вітаміном краси. Саме він відповідає за молодість і здоров`я шкіри і багатьох інших процесів, що забезпечують нормальну роботу органів і їх систем.

В організм вітамін «А» надходить переважно з їжею у вигляді бета-каротину (або каротиноїдів), який охороняє клітини від вільних радикалів і інших шкідливих впливів, що сприяють передчасному старінню шкіри. Люди, з достатнім насиченням клітин каротинами, набагато довше зберігають свою молодість і мають пружну і еластичну шкіру.

Ознаки дефіциту вітаміну «А»:

- Ламкі і повільно зростаючі нігті і волосся.
- суха шкіра з можливими проявами висипки.
- Зниження або відсутність апетиту і ваги.
- Схильність до частих інфекцій.
- Швидка втомлюваність.
- Зниження зору з настанням сутінків.
- Порушення процесу росту в період статевого дозрівання.
- Безпліддя або недостатній розвиток репродуктивних органів в період статевого розвитку.

Готовий вітамін «А» міститься в деяких продуктах тваринного походження: яйцях, риб`ячому жирі, сирі, вершковому маслі, цілісному молоці, печінки.


У продуктах рослинного походження міститься попередник цього вітаміну (бета-каротин). Основні продукти з його змістом - це морква і темно-зелене листя овочів. Також міститься в гарбузі, абрикосах, персиках, помідорах, зеленому горошку, спаржі.

При явних ознаках нестачі вітаміну «А» необхідно якомога швидше починати лікування, оскільки для його накопичення в організмі потрібен певний час (до 5-6-ти тижнів). Для того щоб концентрація каротину в крові збільшувалася, рекомендується вживання овочів з жирами (невеликою кількістю), оскільки це жиророзчинний вітамін.

Зловживання алкоголем, лікарськими засобами, надмірне фізичне навантаження, стреси, шлунково-кишкові захворювання - ускладнюють засвоєння вітаміну «А» або істотно збільшують потребу в ньому.

Для поповнення нестачі в цьому вітаміні, варто додавати його у вигляді препаратів вітаміну «А», це збереже здоров`я шкіри і продовжить її красу. Добова потреба в ньому становить 800-1000 мкг.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Вітамін б12: роль в житті фото

Вітамін б12: роль в житті

Вітаміни беруть участь у всіх біохімічних реакціях, є регуляторами і каталізаторами обмінних процесів в організмі…

Вітаміни краси фото

Вітаміни краси

Краса вимагає жертв - так зазвичай говорять, маючи на увазі, що для прекрасного зовнішнього вигляду потрібно приділяти…

» » Вітамін а на стражі здоров'я вашої шкіри