Діана, принцеса уельська

Діана, принцеса Уельська
Леді Діана Френсіс Спенсер народилася 1 липня. Вона була третьою дочкою віконта Олторпского, графа Спенсера. У 1981 році вийшла заміж за принца Чарльза. У червні 1982 року народився принц Вільям, у вересні 1984 року - другий син, Гаррі. У 1992 році подружжя офіційно оголосили, що живуть окремо. У 1997 році Діана загинула разом з коханцем в автомобільній катастрофі. Але навіть смерть не змогла позбавити цю жінку народної любові! Не випадково в Великобританії її прозвали "Королевою сердець».

У 1977 році, коли Діані виповнилося 16 років, королева Англії Єлизавета II звела її з спадкоємцем британського престолу, принцом Чарльзом Уельським. Звичайна, в общем-то, історія: батьки принців завжди дбають про те, щоб пасія дитини була з відповідною сім`ї і мала бездоганну репутацію. Діана була саме такою: дівчина з відомого в Англії роду Спенсеров, чиїми далекими родичами є як мінімум п`ять президентів США, включаючи Джорджа Буша. Також у родинних стосунках з нею складаються Джонатан Свіфт, Чарльз Дарвін і лихий голлівудський ковбой Джон Уейн ... Принц Чарльз доглядав за непростий Діаною чотири роки і в 1981 році зробив їй пропозицію.

Хто б сказав тоді принцесі, що на момент її знайомства з Чарльзом той уже сім років перебував у любовному зв`язку з Каміллою Паркер-Боулз - заміжньою жінкою, якій Чарльз двічі безуспішно робив пропозицію. І як шкода, що в той час їй не було відомо про раду Камілли своєму коханому: «Женись на Діані. Вона тиха, з нею у тебе не буде проблем ... »Принц пішов раді коханки, але він не мав наміру розривати з нею стосунки. Діана дізнається про все це трохи пізніше.

Їх весілля стало подією століття. Собор святого Павла, звичайно, не міг вмістити всіх бажаючих - народ юрмився на вулицях. Динаміки були виведені назовні, щоб всі бажаючі могли почути «Так», понад 700 мільйонів чоловік з 58 країн спостерігали, як на екранах телевізорів гордий батько вів свою красуню-дочку до вівтаря.
З весільної подорожі вона писала подрузі: «Ніколи не була така щаслива! Ми весь час сміємося, жартуємо один над одним. Мені шалено подобається доглядати за ним. Чарльз - найкраще, що коли-небудь зі мною траплялося! ».

У 1981 і 1984 роках Діана народжує Чарльзу спадкоємців - принців Вільяма і Гаррі. На вигляд у них благополучна сім`я. І тільки наближені до леді Ді знають, що вона страждає нападами булімії і істеричними припадками, причина яких - поведінка чоловіка.

До 1987 року розлад в королівській родині став надбанням преси. Принц і принцеса вже не могли приховувати взаємної неприязні. Офіційні прийоми, на яких вони повинні були з етикету присутні, додавали обом нестерпні страждання. «У шлюбі з Чарльзом нас було троє, так що всім було злегка затісно», - помітить принцеса Уельська у відвертому інтерв`ю в програмі «Панорама» на BBC в грудні 1995 року. Чи розуміла вона, якими будуть наслідки цього визнання? Звісно так. І зробила все, щоб королева зажадала розірвати шлюб.


Залишивши Чарльза, Діана не зникла з поля зору ЗМІ. Вона «переключилася» на любов іншого масштабу - більшого, ніж сімейний - зайнялася благодійністю і робила це не формально, а від щирого серця. Нерішуча дружина Чарльза померла - на світ з`явилася нова Діана, хоробрість якої була потрібна іншим людям. У неї з`явилася місія: «Я завжди була, є і буду фігурою тільки гуманітарної, я хочу тільки допомогти людям, чим можу, ось і все ...». Діана підтримувала англійська балет, хоспіси, лікарні, дитячі лікарні - допомагала хворим на СНІД, рак, лейкемію, боролася за заборону протипіхотних мін - особисто зняла фільм, присвячений мінних полях Анголи, розкішні вбрання принцеси йшли з молотка на благодійних аукціонах. Її духовною наставницею стала мати Тереза.

Коли її шлюб з принцом Чарльзом розпався, Діана по горло був ситий увагою аристократичних вершків суспільства. Вона пустилася в усвідомлений пошук чоловіків "з реального життя". Жоден з її подальших коханців не стояло на "вищому щаблі сходів" британського суспільства. Таблоїди, що роблять на чужій брудній білизні гроші, захлиналися від захвату, витягуючи на світ подробиці інтимного життя принцеси. Остання любов Діани, син єгипетського мільярдера Доді аль-Файєд (батько якого володіє лондонським супермаркетом «Херродз»). Важко зараз судити про серйозність почуттів, але ці відносини явно ставилися до принципово іншого рівня. І у неї, і у нього за плечима був розлучення. Схоже, обидва готові були спробувати щастя ще раз, не дивлячись на умовності і несхвалення їх роману з боку англійської знаті. По крайней мере, за кілька годин до загибелі Доді аль-Файєд вибирав обручку в ювелірному бутіку з промовистою назвою Dis-moi oui (Скажи мені «так») ...

Увечері 31 серпня автомобіль, в якому знаходилися Діана, її друг Доді аль-Файєд, водій Анрі Поль і охоронець Діани Тревор Ріс-Джонс, врізався в 13-ту опору моста над тунелем Альма в Парижі. Доді і водій Анрі Поль загинули на місці. Принцеса Діана померла близько 4 години ранку в госпіталі.
Після загибелі принцеси країну охопила «діаноманія». Були навіть викарбувані пятіфунтовие монети із зображенням леді Ді. «В пам`ять про Діану, принцесі Уельської» - свідчить напис навколо портрета. За іронією долі, на зворотному боці, як того вимагають правила, був поміщений профіль королеви Єлизавети II.

«Люди хочуть бачити в мені казкову принцесу, що володіє властивістю перетворювати все в золото. І мало хто розуміє, що людина, від якого вони чекають дива, постійно картає себе за невідповідність цього образу ». Ці слова принцеса Діана сказала в Кенсингтонському палаці в 1991 році. Але лише після її смерті, з моменту якої минуло вже майже 10 років, світ зрозумів, що вона мала на увазі під «невідповідністю». Леді Ді запам`яталася нам завжди усміхненою, щасливою жінкою, а тим часом її особисте життя було справжнім пеклом, і ніхто з її чоловіків так і не подарував їй справжнього кохання ...

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Найкращі вбрання леді ди фото

Найкращі вбрання леді ди

Принцеса Діана - одна з найстильніших і елегантних жінок ХХ століття, досконалий смак якої був визнаний найвідомішими…

Принц уїльям і кейт міддлтон фото

Принц уїльям і кейт міддлтон

Спадкоємець британського престолу принц Вільям майже 10 летзнаком з Кейт Міддлтон. Як мінімум двічі журналісти мали…

Королева джейн сеймур фото

Королева джейн сеймур

Деякі циніки жартують, що дружин можна розділити всього на дві категорії: стервозні фурії і лагідні ангели. Друге майже…

Леді ді: казка без хеппі-енду фото

Леді ді: казка без хеппі-енду

Діана Френсіс Спенсер народилася 1 липня 1961 року. Її знатне походження, гарну освіту, манери і добре серце дозволили…

Весілля принца фото

Весілля принца

Важливі події з життя публічних людей викликають, як правило, великий ажіотаж. Особливо це стосується весіль, розлучень…

Кейт миддлтон - нова діана? фото

Кейт миддлтон - нова діана?

Вільям, син принцеси Діани, вибрав свою майбутню дружину з родини мільйонерів, але не аристократичної крові. Ще до…

» » Діана, принцеса уельська