Є професія така - багатодітним татом бути

Є професія така - багатодітним татом бути
Ще років 10 тому народження другої дитини, не кажучи вже про третьому або четвертому, прирівнювалося до справжнього батьківського подвигу. У ситуації, коли немає ні матеріальних, ні соціальних умов, абсолютній більшості здавалося неможливим не тільки виховувати дітей, але просто безбідно жити. Зараз, треба визнати, в цьому напрямку намітилися деякі зрушення. Жіночий журнал aboutginka.ru розповідає про чоловіків, з гордістю носять звання - багатодітний тато.

Зберегти і примножити

"Закон збереження маси - непорушна істина не тільки в світі фізичних речей. Давно відомо, що для збереження балансу в сім`ї повинно бути не менше 3 дітей. Одна дитина - не дитина, дві дитини - полребенка, ну а три дитини - сім`я. Так вчили мене в дитинстві. Напевно, і більшості з вас ця істина знайома. Сім`я - базовий елемент в структурі суспільства і держави, і цілком зрозуміло, що на неї покладається відповідальність за відновлення і примноження головного державного ресурсу - тобто нас з вами. У важкі 90-ті роки, коли доводилося не жити, а виживати, заводити дітей стало якось не прийнято, навіть немодно. Вирішувалися, звичайно, молоді пари часом на одного, та й то частіше не за бажанням, а просто «по зальоту». Так і утворювалася сім`я. Багатодітні тата і мами, для яких батьківський заповіт «Посадити дерево, побудувати будинок, виростити сина» не порожній звук, стали так само рідкісні, як тварини, занесені до Червоної книги.

Багатодітне сімейство

"Пам`ятається, раніше в новинах любили розповідати про важку долю батька великого сімейства, намагаючись звернути увагу на проблеми багатодітних сімей. Напевно, всі бачили подібні. У чудовій російській родині виховується 7-8 дітлахів, багатодітний тато тяжко працює на трьох роботах, щоб прогодувати свою «футбольну команду», мати займається господарством та доглядом за дітьми. Батьки прекрасно справляються зі своїми нелегкими обов`язками, всюди встигають, роблять для своїх дітей часом куди більше, ніж сімейні пари, які мають одну дитину. І все б добре, але прожити на 30 м2 площі просто неможливо. Такий ось репортаж був одним з небагатьох шансів сімей отримати житло, субсидії, та й взагалі будь-яку реальну допомогу. Здавалося б, саме на таких людей і треба рівнятися. Але немає. Складається стереотип про те, що багато дітей може бути в сім`ї кінчений п`яничок, і так багатодітні батьки, віддають всі сили на те, щоб їхні діти росли ситими і задоволеними, прирівнюються під одну гребінку з алкоголіками, абсолютно не піклуються про свою ватазі дітлахів. Породжене стереотипами думку зміцнилося в умах людей.

Один мій хороший приятель не раз згадував, з яким жахом сприймали його батьки новина про чергову вагітності його дружини. А вони цілком благополучна сім`я, яка відрізняється від будь-якої іншої тільки тим, що дітей у них не один-два, а п`ять. Звичайно, спочатку були проблеми, і чималі. Коли в родині народилися старші діти, ще нічого (благо хлопець працював інженером на авіазаводі, а там грошима не образять), але з народженням третьої дочки довелося зіткнутися з неприкритою правдою життя. Адже на виховання одну дитину скільки треба: і нагодуй, і в дитсадок його устрій, і одягни-взуй, потім в школу збери та в гурток влаштувати не забудь. Тут вже, звичайно, тільки встигай крутитися (багатодітний тато повинен бути активним). Та й відповідальності більше у стократ. Тоді мій приятель здивував всіх: ріс абсолютним розгільдяєм, він поступово став головою свого великого сімейства. Батьки пари протестували-протестували проти ще одного онука, але, побачивши дівчинку, полюбили тут же, допомогли йому, і новоспечений багатодітний тато почав свою справу, розвернувся, і понеслося. І сім`я живе в достатку, і на дітей часу знаходиться. Тепер дітлахів вже п`ят - Ось і почав будинок будувати. А поки в тісноті та не образі живуть. Сім`я міцніє, в ній панує злагода і любов.

Багатодітний батько по-російськи


Життя зараз, безумовно, краще і стабільніше, ніж ті ж 10 років тому. І держава стимулює молоді пари, як матеріально, так і в соціальному плані, намагаючись поліпшити їхнє життя. Ось і рік сім`ї організували, і навіть серіал про головного багатодітного тата країни показали. Все це, звичайно, здорово, Але ми знаходимося лише на самому початку шляху. А поки вся відповідальність за родину лягає на батьків. Який же сучасний багатодітний тато в Росії?

Ми завжди бачимо таких чоловіків нескінченно зайнятими. Часом, працюючи на 2-3 роботах, вони встигають і на збори шкільні ходити, і за місто дітей відвезти, і сімейне свято їм влаштувати. Проводячи весь час на роботі, багатодітний тато ризикує стати нічним квартирантом у власному будинку. А тому від них вимагається вміти розподіляти свій час так, щоб і заробити на життя, і любов і увагу своїм чадам подарувати всім разом і кожному окремо. Ось і доводиться батькам сімейств бути неймовірно активними. Таке відчуття, що заряд бадьорості у цих людей не скінчиться ніколи.

Виховання дитини - особливе мистецтво, навчитися якому завдання кожного з нас. Колись давно майже у всіх сім`ях була юрба дітлахів, і тільки така сім`я і вважалася повноцінною. Настав час, щоб така ситуація знову стала нормою. У великій родині по-справжньому вчишся цінувати оточуючих, піклуватися про них, тому як тримається вона на любові й довірі всіх її членів.

Сергєєва Надія / Жіночий журнал aboutginka.ru
Фото: veer.com

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Коли заводити другу дитину? фото

Коли заводити другу дитину?

Рано чи пізно майже в кожній родині, яка вже має одного малюка, постає питання, коли заводити другу дитину і заводити…

Коли пора заводити дитину? фото

Коли пора заводити дитину?

Багато хто не уявляє собі щасливого життя без дітей. Сім`я починається, коли двоє вирішують жити разом і піклуватися…

» » Є професія така - багатодітним татом бути