Краса з побічним ефектом

У столиці зростає кількість пацієнтів, які потребують виправлення помилок приватних пластичних хірургів. Фахівці стверджують, що після невдалої операції нерідко доводиться боротися вже не за красу, а за життя людини. При цьому притягнути до відповідальності недобросовісних лікарів вкрай складно.

У столиці зростає кількість пацієнтів, які потребують виправлення помилок приватних пластичних хірургів. Фахівці стверджують, що після невдалої операції нерідко доводиться боротися вже не за красу, а за життя людини. При цьому залучити до відповідальності недобросовісних лікарів вкрай складно.

Катерина вирішила збільшити собі груди. У клініці, куди вона звернулася, їй запропонували зробити це за допомогою поліакріламідного гелю. Через три роки гель просто сповз на живіт.

"Той хірург, до якого я звернулася, запропонував мені саме цей вид збільшення грудей, - розповідає дівчина. - Про можливі наслідки він мене не попереджав ".

Чи не попередив лікар і про те, що використання гелю для цієї операції вже давно визнано хибним шляхом і фактично заборонено. Явна брехня і помилки недостатньо кваліфікованих фахівців призводять до жахливих наслідків.

"В екстреному порядку доводиться оперувати, - каже академік Російської академії медичних наук Микола Міланом. - На жаль, часто відбуваються ситуації, коли це єдина можлива міра, і мова вже йде про порятунок життя пацієнта, а не про якийсь естетиці".

Естетична медицина - медицина вибору. Це та галузь, коли ситуація лікар - хворий змінюється на лікар - клієнт. А лікарська етика знаходиться під пресингом комерційної вигоди.

"На жаль, у нас існують клініки, і ми їх всі добре знаємо, де є навіть такий негласний закон - вони там навіть, фігурально висловлюючись, кажуть: до вас приходить не пацієнт, до вас прийшов гаманець. І якщо ви з цього гаманця гроші не взяли, то нарікайте на себе, - обурений завідувач кафедрою косметології і реконструктивно-відновлювальної хірургії Російської медичної академії Олександр Неробеев. - У мене, напевно, більше третини пацієнтів - ті, кому я намагаюся щось виправити. Ось сьогодні було чотири консультації, з них три людини, які були раніше у лікарів і яким треба щось виправити ".


Захищати свої права пацієнта і клієнта громадянин може в суді. Однак на це наважуються одиниці. Причини - не всі готові афішувати свій похід до пластичного хірурга, не у всіх на руках достатньо доказів: договір, медична карта, фотографій до і після операції. І, нарешті, суд - справа нешвидка.

"Це дійсно справа близького часу, - підтверджує юрист Аркадій Красніхіна. - Такий суд може тривати від кількох місяців до кількох років, від двох до трьох років".

Юристи і медики сходяться на думці - проблема в тому, що за погано зроблену роботу сьогодні відповідає клініка, а не конкретний ескулап. Втім, і ця відповідальність досить умовна. Росздравнадзор ліцензії клінікам видає, але відбирати не має права. Тільки через суд. До того ж щоб отримати ліцензію знову, не треба навіть вивіску міняти.

"Ліцензування не передбачає, що в кадрах або в операційній буде стояти співробітник Росздравнадзора з біноклем і дивитися, - каже начальник управління ліцензування Федеральної служби з нагляду в сфері охорони здоров`я і соціального розвитку Анатолій Корсунський. - Якщо ліцензія анульована з тих чи інших причин, навіть ця організація має право знову звернутися до нас з проханням про видачу ліцензії ".

"Чорні списки" лікарів-шкідників існують негласно в узкопрофессиональном колі. Лаяти колег, принаймні в відкриту, в медичному середовищі не прийнято. Постраждалим залишається тільки ділитися сумним досвідом з близькими або з Інтернетом.

// Вести

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Помилки пластичної хірургії фото

Помилки пластичної хірургії

Всі ми намагаємося бути краще, красивіше, але іноді помилки хірургії призводять до зворотного. Помилки пластичної…

Безопераційна корекція носа фото

Безопераційна корекція носа

Зараз в косметології існує процедура для здійснення корекції вад носа без оперативного втручання. Суть даної процедури…

Жертви пластичних хірургів фото

Жертви пластичних хірургів

Всім нам відомо, що краса вимагає жертв. Найбільше цей вислів стосується тих людей, для яких зовнішність є робочим…

Моделювання жіночих грудей фото

Моделювання жіночих грудей

Ми такі різні: високі і маленькі, худі і не дуже, блондинки і брюнетки. Але кожна з нас хоче бути прекрасною, ловити…

Пластична хірургія в цифрах фото

Пластична хірургія в цифрах

Сама потаємна мрія людства - вічна молодість. Люди починають старіти дуже рано. Перші зморшки з`являються вже в віці…

» » Краса з побічним ефектом