Уроки, які підносять нам наші дітки


Ми думаємо, що вчимо своїх дітей, але часто відбувається навпаки ... Коли в родині з`являється дитина, батьки вважають, що їх головний обов`язок - навчити малюка всьому, без чого він не зможе обійтися в житті. І справа навіть не в ходити-є-читати, набагато цікавіше пояснити, що добре і що погано, як і з ким дружити, що слухати і чому вірити ... Інші батьки так захоплено за це беруться, так хочеться швидше навчити свого сина основам життя, що в процесі вони абсолютно не помічають, що дитина не такі вже й нерозумна істота, як це може здатися на перший погляд.

Більш того, часом вони набагато розумніші за нас: адже те, що для дорослого приховано під шаром стереотипів і святенницькою моралі, для дитини, навпаки, цілком очевидно! Уроки, які підносять нам наші дітки - абсолютно унікальні. Вони - добрі, мудрі, чесні. Треба тільки не боятися вчитися у власних дітей. І користуватися уроками, які підносять нам наші дітки.

Згадати все. Дочка повернулася зі школи, і відчайдушно реве: вона не записала домашнє завдання, зате їй записали зауваження в щоденник. Ти на кухні розлючено миєш посуд і намагаєшся вдавати, що все нормально. «А що, - міркуєш ти, - сама винна, буде уважніше ставитися до уроків!» Ця історія з незаписані уроками повторюється вже другий рік. Ти втомилася боротися з її розхитаністю, забутими шапками і спортивними костюмами, втраченими зошитами та ручками. Вже ти і нагадування ставила, і записки вона собі писала - все марно. Плач в коридорі переходить в безвихідні схлипування, ти не витримуєш і питаєш: «Ну що, скажи, що я можу зробити, щоб ти стала зібраніше? Як мені ще тебе вчити ?? »І тут дочка вимовляє фразу, від якої тобі стає соромно« Мама, не треба мене вчити, просто обійми мене і пожалій! ».

Мабуть, на твоєму обличчі написано щось таке, що дозволяє дитині підійти і уткнутися в тебе носом. Ти зітхаєш, Гладиш її по голові, слухаєш, як вона затихає і раптом згадуєш: ти, маленька, стоїш посеред коридору, плачеш і обіцяєш, що більше ніколи, ніколи не будеш втрачати рукавиці ... А навколо все кричать і соромлять. І тобі так страшно, гірко і самотньо, як ніби ти одна на всьому білому світі ... Якось дочка тобі сказала: «Знаєш, мамо, я майже завжди плачу для того, щоб ти мене пошкодувала і полюбила». Ось цих самих уроків, які підносять нам ніші дітки, ми й не помічаємо.

Сказано зроблено. Похід в магазин іграшок - це випробування не для людей зі слабкими нервами. Скільки б не було в будинку машинок і солдатиків, все одно мало! Ідеш з сином купувати подарунок двоюрідному братові, і складаєш умову: жодних машинок. Але в магазині в черговий раз піддаєшся на ниття, виття і вмовляння: легше викинути гроші на іграшки, ніж воювати на очах у продавців і публіки. Найприкріше, що через десять хвилин син про іграшку вже не пам`ятає, а ти лаєш себе за виявлену слабкість і те, що твоє слово нічого не означає. Знайоме? А як ще дитина повинна ставитися до твоїх слів, якщо ти, заявивши про те, що нічого купувати не будеш, все-таки робиш чергову безглузду покупку? Наступного разу все в точності повториться, та й ще пригадає: минулого разу ж купила? Так ось і вчать нас наші дітки. А ти вже постарайся бути послідовною: наприклад, якщо шоколад не можна, тому що від нього алергія, то його не можна ніколи, навіть в свята.

великодушність. Чи траплялося тобі шльопнути дитини? І нехай потім страшенно соромно, просто до сліз себе ненавидиш, але справа зроблена ... А наші дітки - не ображаються. Вони плачуть і намагаються нас обійняти, вони не згадують потім про ці ганебні шльопанцях і образливих словах, вони прощають і люблять нас також, як раніше. О, якби ми могли прощати своїм близьким так само, як діти прощають нас! Якби у всіх батьків вистачило мудрості і бажання сприймати уроки, які підносять нам наші дітки, світ був би іншим. Діти роблять нас краще, чистішим, добрішим, щире.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Чому плачуть маленькі діти? фото

Чому плачуть маленькі діти?

Абсолютно всі новонароджені діти плачуть, винятків бути не може і це цілком природний процес, тому молоді батьки не…

Як робити домашні завдання? фото

Як робити домашні завдання?

Незважаючи на те що літні канікули ще далекі до завершення, багато батьків з побоюванням думають про новий навчальний…

Дитина боїться інших дітей фото

Дитина боїться інших дітей

Багато батьків звертаються до психолога з питанням: чому дитина боїться інших дітей? Насправді, ця проблема не виникає…

Обійми в житті дитини фото

Обійми в житті дитини

Кожна мама обожнює обіймати свого малюка, в такий спосіб вона передає йому свою любов, показує бажання захистити,…

Чому діти сильно плачуть фото

Чому діти сильно плачуть

Напевно, багатьом батькам хотілося б знати, чому діти сильно плачуть? Для малюка плач є нормальною поведінкою. Так він…

» » » Уроки, які підносять нам наші дітки