Що можна їсти без шкоди для здоров'я?

Життя сучасної людини кардинально змінилася. Ми живемо в такому середовищі, де негативні фактори постійно впливають на наше здоров`я. І бути по-справжньому здоровою людиною в наш час більш ніж складно.

Адже поняття здоров`я включає в себе не тільки фізичне, а й психічне, душевний стан людини, а також стан того середовища і суспільства, в якому він живе. Всіх цих факторів домогтися досить складно, все суспільство, наприклад, змінити ми не в змозі. Але кожен відповідає за самого себе, це стосується і нашого харчування. А ви знаєте, що можна їсти без шкоди для здоров`я?

Безвідповідально вживати в їжу ті продукти, які не тільки не приносять користі, але просто шкодять нашому організму. А зараз таких продуктів дуже багато. У гонитві за прибутком виробники абсолютно не піклуються про їх якість і про корисні властивості. Газовані напої, цукерки, ковбаси, копченості, консерви - все це суцільні консерванти і хімікати, які завдають шкоди вашому організму. Для того щоб ваше харчування і харчування вашої родини було правильним зараз потрібно знати дуже багато. Отже, постараємося описати раціон, найбільш корисний для вашого здоров`я.

Ваш раціон повинен бути в першу чергу збалансованим. А це - білки, вуглеводи, клітковина, мікроелементи і вітаміни. Корисний сніданок - це вуглеводний сніданок, який допоможе вам запастися енергією на цілий день. Найкращий варіант - це каша, придумати щось краще складно. Але не варто вибирати білий шліфований рис, він закисляет організм, краще вибрати більш темні сорти рису, вони знижують ризик серцево-судинних захворювань, раку, ожиріння і діабету. Чудовим доповненням до будь-якої каші будуть фрукти, бажано свіжі, наприклад банани, які містять калій, і тим самим знижують можливість виникнення підвищеного артеріального тиску і допомагають при печії. Але можна вживати і сухофрукти, варення. Що стосується сухофруктів, то слід бути обережніше, вони можуть бути оброблені розчином сірчистої кислоти. Якщо, наприклад, курагу не брали під такій обробці, то її колір буде набагато темніше ніж той, до якого ми звикли. Ви можете також додати до вашого сніданку трохи меду, оскільки він є просто джерелом амінокислот необхідних нашому організму, але не всі з яких він сам в змозі виробляти. У раціон також варто включити молоко, оскільки це джерело кальцію. Всі ці продукти можна включити в початок дня, це піде вам тільки на користь: всі вуглеводи витрачаються протягом дня, а поживні речовини і вітаміни забезпечать вам прекрасне самопочуття і відчуття бадьорості.

Обід бажано складати з комплексу білків, вуглеводів і грубої клітковини. Як джерело вуглеводу вибирайте каші, або картопля, тільки не смажений. Доповніть це такими джерелами білка як нежирне м`ясо, наприклад курятина. Причому куряче м`ясо найбільш корисно для вживання в їжу, адже це джерело не тільки білка, але і лютеїну, вітамінів групи В, які сприяють роботі головного мозку, а також селену. Намагайтеся уникати вживання в їжу жирного м`яса, замість м`яса можна вибрати квасоля, горох, сочевицю, яйця. Всупереч суспільній думці, яйця є дуже корисним продуктом. Курячі яйця - це прекрасне джерело білка і лютеїну. Вживаючи близько 6 яєць на тиждень (а можна і більше), ви знижуєте ризик виникнення інсульту та інфаркту, тромбів в судинах.

Також в якості білка варто вживати рибу, особливо тим, у кого є проблеми з серцем. Лососіна, наприклад, знижує ризик розвитку раку і тромбів. У ній містяться жири групи omega-3, які перешкоджають збільшенню рівня холестерину в крові.


Ну а користь грубої клітковини відома всім. Це основне джерело вітамінів і мікроелементів і продукт, необхідний для правильної роботи кишечника. Це капуста, буряк, морква, яблука шпинат. У всіх цих продуктах містяться вітаміни і мікроелементи, необхідні нашому організму. Не дарма розважливі англійці кажуть, що одне з`їдене за день яблуко, подовжує життя на рік. Та й всі ці продукти доступні протягом всього року і довго зберігаються. А капуста не втрачає своїх корисних властивостей і в квашеної вигляді. Так що і взимку ви можете забезпечити себе вітамінами.

Наш організм потребує жирах рослинного походження, це соняшникова, оливкова олія, але користь від нього буде тільки в необробленому вигляді, тобто після термічної обробки воно завдасть тільки шкоди, але ніяк не допоможе вашому організму. Заправляйте салати маслами, і щоденна потреба в жирах рослинного походження буде виконана. Також мало користі в рафінованих оліях, оскільки після всіх тих ступенів обробки, які масло проходить, корисних речовин в ньому практично не залишається.

Ще не варто зловживати сіллю, оскільки це веде до підвищення артеріального тиску. Людському організму сіль необхідна для здійснення процесу обміну речовин, але в сучасних продуктах її набагато більше ніж нам потрібно. Замініть її свіжими або сушеними травами, і ваші страви будуть відрізнятися пікантним оригінальним смаком без шкоди для здоров`я. Для підсилення смаку також можна додавати часник, тим більше що він зменшує ризик захворювання на рак, серцево-судинними захворюваннями і інсультів.

Головне в харчуванні це повноцінність. Гарячі, страви, супи, овочі і фрукти, горіхи. Все це потрібно нашому організму і не варто замінювати це на напівфабрикати, користі від них ви не побачите, а от негативних наслідків досить. Це і захворювання кишкового тракту, розлади шлунка, гастрити, алергічні захворювання.

Що стосується останнього прийому їжі за день, тобто вечері, радимо не їсти багато і є найбільш легку для перетравлення їжі. Можна з`їсти суп - це не стане навантаженням для вашого кишечника і не відіб`ється негативно на вашому самопочутті. Причому не слід їсти пізно, ввечері організм налаштовується на сон, а не на переробку шукай, так що великої користі від цього не буде, ви тільки змусите свій організм марно витрачати енергію, так як він буде працювати в недозволений час.

Отже, ваше здоров`я у ваших руках і ви знаєте, що ж можна їсти без шкоди для здоров`я.

Робіть усвідомлений вибір. Тип сучасного харчування себе явно не виправдовує, це розуміють вже багато і намагаються не піддавати своє здоров`я таким випробуванням на витривалість.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

5 Суперкорисні продуктів фото

5 Суперкорисні продуктів

Правильне харчування допомагає людям довше залишатися молодими, красивими і здоровими. Існують особливо корисні…

Білкова дієта для вагітних фото

Білкова дієта для вагітних

Вагітність це важлива подія для кожної жінки. Крім очікування, вагітність приносить жінці зайві кілограми. Цілком…

Такі корисні каші фото

Такі корисні каші

За індивідуальним кулінарним уподобанням можна легко визначити характер людини. Наприклад, любителі солодкого - це дуже…

» » » » Що можна їсти без шкоди для здоров'я?