Обережно! Банкет в китайському ресторані

Нещодавно я стала свідком організації банкету в китайському ресторані. І, чесно зізнаюся, була обурена. Це був корпоратив з нагоди дня будівельника, гроші заплатили чималі, а ось організатори даного заходу, як з боку підприємства, так і з боку ресторану підкачали. І так як я знаю і люблю китайську кухню, знаю цей китайський ресторан зокрема, мені було дуже прикро, що через свою необізнаність люди не точно не отримують задоволення, але і йдуть розчарованими, а чудове місце з прекрасним шеф-кухарем втрачає репутацію , або, як сказали б на сході, «втрачає обличчя».

І нехай я не гуру кулінарії і не гурман, але маю деякий досвід і знання, які я вирішила систематизувати і запропонувати вам в якості рекомендацій. Так що ж треба замовляти в китайському ресторані і як потрібно їсти, щоб не залишитися голодним, чи не переїсти, і задовольнити по максимуму цікавість свого шлунка.

Перше. І цей пункт особливо актуальний для справжніх російських застіль. Замовляйте гарячі страви і просите подавати їх через годину-дві після початку заходу. Люди будуть хотіти пити і їсти. Якщо в ресторані дуже великі порції (що характерно для китайської кухні взагалі, тому що в Китаї не замовляти страви індивідуально, а все беруть на компанію), то орієнтуючись на вагу страви замовте по одному гарячого на 2-3 людини, страви будуть ставитися на загальний стіл, а кожному гостю просто поставлять тарілку, щоб він взяв собі що хоче і скільки хоче.

Друге. Пам`ятайте, що на сході постійний гарнір - це рис. Чомусь його часто не вказують в меню, але, звичайно, готують. Замовте кілька піалок з рисом, так само на загальний стіл. Закуски і гарячі складаються з м`яса, морепродуктів і овочів, нормальний раціон вимагає також чогось мучного-круп`яної, крім того деякі страви бувають особливо гострими, і в цьому випадку рис життєво необхідний (а ось вода, хоча інстинктивно гостре завжди хочеться запити, може тільки посилити неприємні відчуття).

Третє. Побіжно ми вже порушували це пункт. Замовляйте різні страви, але на загальний стіл. Порції великі, всі інгредієнти дрібно ріжуться, тому кожен зможе випробувати досить багато страв. Вийде, що кожен наївся, так як з`їв по чуть-чуть багато різних страв, більш звичний нам варіант з`їсти салат, основне блюдо, трохи нарізки в китайському ресторані не спрацює.

Четверте. Краща послідовність подачі - це холодні і гарячі закуски, гаряче блюдо, супи. Хоча супи на банкетах і не прийнято замовляти, але якщо вашу цікавість розіграється, то варто дотримуватися канону - на сході саме супом прийнято завершувати трапезу, тому європейці називають цей канон «обід навиворіт».


П`яте. Алкоголь можна замовляти на свій смак, але я настійно рекомендую будь сливові вина. Можливо, в залежності від компанії і погоди варто замовити не тільки холодні напої і алкоголь, а й кілька чайничком улунов або пуерів. А якщо ви доберетеся і до десертів, то спробуйте китайську класику - фрукти в карамелі (зазвичай готують яблука, банани, ананаси).

Ну, і наостанок хочу особливо виділити конкретні страви, які є обов`язковими в китайському меню і нікого не залишать байдужим. Мій хіт-парад включає коропа в кисло-солодкому соусі, курку в кисло-солодкому соусі і смажену рисову локшину.

Перше блюдо я довго обходила стороною, так як завжди вважала коропа жахливо кістлявою рибою, але одного разу замовивши була приємно здивована. Технологія приготування мені невідома, але китайським кухарям вдається якимось магічним способом видалити всі кістки і кісточки, вам залишається лише насолоджуватися смаком найніжнішого м`яса в приголомшливому соусі.

Другий пункт здається простим, і це дійсно просте блюдо - шматочки філе курки обсмажені в найтоншому клярі і рясно присмачені все тим же кисло-солодким соусом. Однак за цією простотою ховається настільки ідеальне поєднання, що я всім рекомендую це блюдо, що називається, варто спробувати і померти (зауважте, до риби фугу не має ніякого відношення)!

Третій пункт мого хіт-параду, мабуть, найбільш суб`єктивний. «Якась рисова локшина», - скажете ви. Якщо ви любите найтоншу, як вермішель, але жорстку і прозору рисову локшину, то обов`язково візьміть на замітку. Кухар відварює її, потім обсмажує зі спеціями, дрібно нарізаними овочами і морепродуктами. Локшина з білою перетворюється в темну, але зберігає прозорість. Смак пряний, а після локшини, незважаючи на велику порцію залишається відчуття легкості.

Наостанок залишається побажати всім приємного апетиту і успішних корпоративів! Будьте грамотними гурманами.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Домашня локшина - зроби сам фото

Домашня локшина - зроби сам

універсальне блюдоДомашня локшина - один з улюблених продуктів власного приготування, який підходить як для…

Курка в солодкому соусі фото

Курка в солодкому соусі

1. Філе курки нарізати невеликими шматочками. В окремому посуді змішати шматочки м`яса зінгредієнти:Куряче філе - 500…

Все про тайську кухню фото

Все про тайську кухню

В останні роки стає популярна екзотична кухня. Японські, китайські, корейські та тайські ресторани відкриваються в…

Тури для гурманів фото

Тури для гурманів

Чорногорці - гостинні і доброзичливі люди. В очікуванні гостя вони не сидять на дивані, а розорюють навстіж двері і…

» » » » Обережно! Банкет в китайському ресторані