Танець сальса: уроки та вечірки сальса. Куба далеко? Куба поруч!

Ти задивляєшся обома частинами «Брудних танців»? Мрійливо зітхає, дивлячись на кольорові фотографії кубинських пляжів, якими рясніють сторінки туристичних каталогів? Нарешті, любиш життєрадісні і заводні латиноамериканські мелодії? Тоді сальса - танець для тебе. В останні роки він став неймовірно популярний в Росії і за її межами. Сьогодні жіночий журнал aboutginka.ru спробує розкрити секрети успіху цього кубинського танцю і дати поради тим, хто мріє навчитися його танцювати.

У рубриці Фітнес: аквааеробіка для вагітних

Сальса (Salsa, в перекладі з іспанської - «соус») - це народний танець родом з острова Куба. Також сальсою називають і стиль музики, під який танець виконується. Поступово любов до сальси з Куби докотилася до Латинської Америки, а пізніше і до Європи. У 90-е країни охопив справжній сальса-бум. Інтерес підживлювала стала в той час неймовірно популярної мелодрама «Брудні танці» за участю Патріка Суейзі. Сцени, де Суейзі з Дженніфер Грей танцюють мамбо (споріднений сальси танець), будили в багатьох бажання навчитися танцювати, як герої фільму. До сих пір більше половини тих, хто приходить в танцювальні студії на заняття сальсою, роблять це після перегляду «Брудних танців».

танець сальса

До Росії сальсу привезли латиноамериканські студенти. Приїжджаючи вчитися у великі міста, вони відкривали студії танців, де давали уроки сальси російської молоді. Дивно, але гарячий кубинський танець дуже швидко прижився на північній землі. Він подарував людям те, чого їм не вистачало - тепло Куби і латиноамериканську пристрасть. спочатку школи сальси відкрилися в Москві і Петербурзі, слідом за ними до сальса-руху приєдналися Ростов-на-Дону, Краснодар, Нижній Новгород, Казань, Єкатеринбург та інші міста. Зараз в одній тільки Москві не менше 15 студій, в розкладі яких можна знайти уроки сальси. І з кожним роком їх стає все більше.

Сальса відноситься до категорії так званих «соціальних танців» (social dance). На відміну від бальних танців, де основою є змагальний аспект, соціальних танців вчаться «для душі». Як можна зрозуміти із самої назви, соціальний танець - це, перш за все, танець заради спілкування. Люди приходять в школи не тільки для того, щоб вивчити танцювальні рухи, а й щоб познайомитися один з одним, знайти друзів і однодумців. Дуже важлива в соціальних танцях річ - імпровізація. У них немає чіткої послідовності фігур. на уроках сальси дають базовий крок і основні елементи, а комбінувати їх в танці кожен може на свій розсуд.

уроки сальса

Провідну роль в сальси, як і в інших соціальних танцях, безумовно, відіграє чоловік. Завдання дівчини - знати базовий крок і відчувати ведення партнера. Передбачається, що навіть не знайомі між собою і говорять на різних мовах люди, зустрівшись на сальса-вечірці, без праці зрозуміють один одного на танцполі. Щорічно в Росії і в світі проводиться безліч сальса-фестивалів, куди з`їжджаються відомі педагоги і танцюристи з різних міст і країн.

Ось кілька найпопулярніших питань, які часто задають новачки про сальси. жіночий журнал aboutginka.ru відповідає на них.

- Я ніколи до цього не займалася танцями. Чи зможу я навчитися сальси?
Для того щоб навчитися танцювати сальсу, не потрібно ніякої спеціальної спортивної або танцювальної підготовки. Багато хто починає займатися сальсою «з нуля» і досить швидко досягають результатів. Головне - дотримуватись рекомендацій педагога, уважно слухати музику і регулярно відвідувати заняття.

- Скільки часу потрібно вчитися сальси, щоб відчувати себе впевнено на танцполі?
Зазвичай після пари місяців регулярних занять вже можна починати ходити на сальса-вечірки - Практикувати вивчені руху. Таке поєднання «заняття - вечірки» дає хороший ефект. Після півроку занять ти цілком впевнено почуватимешся в клубі.

- Я хочу зайнятися сальсою, але у мене немає партнера.
Незважаючи на те, що сальса - парний танець, зовсім не обов`язково приходить на заняття зі своїм партнером. Під час уроку сальси пари міняються партнерами. Це не тільки дає можливість займатися тим, хто прийшов один, але і допомагає дівчині краще відчути ведення (у кожного партнера воно різне).

- Мені 32 роки. Чи не пізно вчитися сальси?
Сальси вчитися ніколи не пізно! У студіях займаються люди абсолютно різного віку - від 15 до 60. У танці абсолютно не має значення, скільки тобі років.

- Чи потрібна спеціальна одяг або взуття для занять?
Ні. Вибирай той одяг і взуття, в якій будеш відчувати себе комфортно, і яка не буде заважати твоїх рухів. Краще, якщо одяг буде з натуральних тканин. Для початку занять підійде будь-яке взуття на плоскій підошві - балетки, чешки або кросівки. Якщо хочеш починати займатися відразу у взутті на підборах, тоді зупини свій вибір на босоніжках для латини. Їх можна замовити в спеціалізованих магазинах танцювального взуття.

- Я хочу привести в порядок фігуру до літа. Чи підійдуть для цього заняття сальсою?
Уроки танців цілком можуть замінити звичний спортзал. Сальса добре приводить в тонус сідничні і литкові м`язи, прибирає зайвий жир на животі. Нерідкі випадки, коли після 2-3 місяців занять сальсою люди втрачають у вазі кілька кілограмів - все ж це досить активний танець. До всього іншого, заняття виробляють гнучкість, надають рухам виразність і сексуальність. Ну, і вміння відчувати партнера, якому вчать на уроках сальси, неодмінно стане в нагоді і в повсякденному житті.

Олена Яркова
Жіночий журнал aboutginka.ru

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Латиноамериканські танці фото

Латиноамериканські танці

Додається, яке найкраще характеризує латиноамериканські танці в цілому - полум`яні. Саме полум`я пристрасті переповнює…

Свіжий соус сальса фото

Свіжий соус сальса

Для не надто гострою сальси відчистите перець від насіння, для середньої і гострої сальси - остінгредієнти:Лук - 0,5…

Хастл: танець для спілкування фото

Хастл: танець для спілкування

Танцювальна клубна культура нашого часу чудова своєю різноманітністю. Стільки стилів і напрямків, стільки можливостей…

Що зараз модно танцювати? фото

Що зараз модно танцювати?

Уміння добре танцювати цінувалося в усі часи. Танець, як і мода, постійно розвивається і прагне до нових горизонтів.…

Від вальсу до хіп-хопу фото

Від вальсу до хіп-хопу

Мені погано - я танцюю, мені добре - я танцюю. Під такими словами підпишуться тисячі професіоналів і любителів танцю.…

Танцювальна аеробіка фото

Танцювальна аеробіка

Танцюють всі! І не тільки на танцмайданчиках. Всі фітнес-клуби пропонують величезну кількість танцювальних програм для…

» » » Танець сальса: уроки та вечірки сальса. Куба далеко? Куба поруч!