Танорексія

З давніх-давен відомо, що один і той же в малих дозах є ліками, а у великих - отрутою. Це твердження справедливо і для ультрафіолетових променів, які викликають утворення засмаги на шкірі. Танорексія (від англ. Tan - засмага) - хвороблива пристрасть до засмаги незалежно від пори року.

У рубриці Дієти: Турбослім, відгуки

Схильні до неї здебільшого дівчата-підлітки 13-16 років. Особливо актуальною ця проблема стає у зв`язку з широким розповсюдженням соляріїв - від стаціонарних професійних до домашніх. Саме в соляріях «загароманкі» інтенсивно підтримують свою форму протягом усього року, не знаючи або не звертаючи уваги на рекомендації і застереження медиків. У засмаги ж є свої плюси і мінуси.

Ось кілька висловлювань підлітків, схильних до танорексії і відвідували солярій кілька разів на тиждень протягом останнього року.

«Якщо я не сходжу в солярій хоча б 1 день, я починаю відчувати себе білою і прозорою». За словами матері, дочка неможливо утримати від відвідування солярію, хоча ризик розвитку раку шкіри в їхній родині досить високий - це захворювання виявлено у бабусі юної британки.

Інша 15-річна дівчина кожну вільну хвилину проводить на сонці, взимку відвідує солярій мінімум тричі на тиждень, а під час щорічного сімейного відпочинку в Греції «підсмажує» себе до тих пір, поки за кольором шкіри не зрівняється з місцевими жителями. «Я знаю, що вже« підсіла », але нічого не можу з цим вдіяти. Як тільки я починаю відчувати себе білошкірих, мені негайно хочеться повернути свій загар назад. Після відвідування солярію я відчуваю себе більш впевненою ».

Схоже, цілорічний золотистий або шоколадний відтінок шкіри стає своєрідним способом самоствердження - як куріння, алкоголь або наркотики. А страждає при цьому в першу чергу здоров`я самостверджується.


Медики різних країн, стурбовані здоров`ям своїх молодих громадян, намагаються заборонними методами захистити підлітків від надмірного захоплення соляріями. Лікарів і політиків підганяють невблаганно ростуть цифри захворюваності на рак шкіри серед підростаючого покоління.

У Великобританії, яка не розпещена сонячними днями, танорексія серед підлітків приймає масштаби епідемії. Британська медична асоціація (British Medical Association) та Інститут дослідження раку (Institute of Cancer Research, UK) домоглися введення офіційної заборони на відвідування салонів засмаги підлітками молодше 16 років.

У США законодавці одного з самих сонячних штатів - Каліфорнії - пропонують повністю заборонити підліткам, які не досягли 18-річного віку, відвідувати солярії. Сенат штату має намір прийняти закон, що забороняє підліткам засмагати в спеціальних салонах, якщо засмага не прописаний їм лікарем. У 27 інших штатах для відвідування соляріїв підлітки зобов`язані отримати згоду батьків. Однак одні заборонні заходи ніколи не були достатньо ефективні.

Програма Real Story, що виходить на BBC, провела власне розслідування. 14-річна дівчина обійшла 10 салонів засмаги, випадковим чином обраних в британському місті Ньюкастлі (Newcastle). У семи з них віком дівчата не поцікавилися і абсолютно вільно допустили в солярій.

Президент Австралійського національного дерматологічного комітету (National Skin Committee) вважає, що підлітки схильні до танорексії зовсім не через власну дурість, а через жахливо низьку поінформованість про можливі наслідки. Слід зауважити, що захворюваність на рак шкіри в Австралії - одна з найвищих в світі.

Вчених турбує те, що підлітки впевнені в цілковитій безпеці загоряння в соляріях, що не відповідає істині. Прозріння приходить набагато пізніше - коли розвиваються серйозні ускладнення. І добре, якщо вдається ці ускладнення вчасно помітити, діагностувати і вилікувати.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Шкода чи користь солярію фото

Шкода чи користь солярію

Перш ніж вирушити в солярій, кожна дівчина повинна знати, до яких наслідків вона може отримати. Стаття докладно…

Які бувають солярії фото

Які бувають солярії

Відвідування солярію дозволяє отримати гарний відтінок шкіри в будь-який час року, тому популярність їх не залежить від…

5 Міфів про засмагу в солярії фото

5 Міфів про засмагу в солярії

В сучасний час стати щасливою власницею чудового засмаги незалежно від пори року дуже легко. Для цього необхідно просто…

Солярій: шкода і користь фото

Солярій: шкода і користь

Підготовка до літнього сезону, коли погода дозволяє відкрити велику частину тіла, а також майбутній сезон відпусток,…

Як відвідувати солярій фото

Як відвідувати солярій

У зимову пору року солярій є прекрасною альтернативою сонячним променям і дозволяє придбати золотистий відтінок шкіри.…

6 Правил засмаги в солярії фото

6 Правил засмаги в солярії

Щоб отримати гарну рівну засмагу, не обов`язково лежати багато годин під палючим сонцем. Досить кілька разів відвідати…

» » Танорексія