Апетит або помилковий голод?

Насолоджувалися ви коли-небудь прекрасної їжею і чи були повністю задоволені, але тільки до тих пір, поки через годину або два вам не пропонували чашечку чаю з випічкою або будь-якої іншої смакотою? Скільки разів бувало, що починаючи є, ви думали: «Я з`їм всього лише маленький шматочок, для решти просто немає місця в шлунку»? І скільки разів після цього наїдалися досхочу, бо раптом знаходилося місце для ще одного шматочка, а потім ще одного?

Ми часто починаємо їсти, не відчуваючи почуття голоду. Ми просто їмо, коли немає потреби в їжі, і впихаємо в себе їжу, коли травна система явно перевантажена і переповнена так, що не вимагає більше їжі.

Як я вже зазначала раніше, вживання в їжу продуктів, багатих калоріями, може не задовольнити ваших потреб в їжі, якщо в них не міститься весь набір необхідних організму поживних речовин. Навіть, якщо ви «з`їдаєте» більше калорій, ніж необхідно, ваше тіло буде відчувати почуття «голоду» за тими поживними речовинами, які йому недодали. Якщо ви намагаєтеся заглушити це почуття голоду знову тієї ж висококалорійною їжею, яка не містить необхідних життєво важливих елементів, то цикл буде повторюватися знову і знову, ви будете набирати зайву вагу і купувати жахливий стан духу. Чи не правда, знайоме? Чи часто ви відчуваєте голод? Якщо так, то ваш організм намагається пояснити вам, що йому не вистачає поживних речовин.

Навпаки, недолік деяких видів їжі може викликати затримку води в організмі або, наприклад, бажання з`їсти щось солодке.

Почуття голоду з`являється в результаті складних процесів в організмі, і з приводу його виникнення є кілька різних теорій. Багато фахівців приходять до висновку, що, в основному, почуття голоду з`являється в результаті нервових процесів, які, в свою чергу, стимулюються частиною мозку, званої гіпоталамусом. Ендокринна система теж має до цього відношення.

Почуття голоду - це абсолютно нормальне почуття. Воно породжує бажання поїсти, що саме по собі приємно. Іноді ви відчуваєте приємне відчуття в роті, бажання є, але не страшну нужду або відчайдушну необхідність. якщо апетит помилковий, то ви відчуваєте в більшій мірі неприємні почуття, навіть роздратування.

Ми іноді лякаємо інші відчуття з почуттям голоду. Почуття голоду - це взагалі потреба в їжі, не в якійсь певній еде- просто в їжі. Його можна задовольнити дуже простий їжею. Зовсім немає необхідності в делікатесах. А якщо почуття голоду помилкове, то його володар, як правило, не дуже голодна людина, хоче чогось особливого, солодощів або ж гострої їжі. Ця їжа - плід його фантазії, і чим більше він про неї думає, тим більше її хоче. У нього починають текти слинки, і він повідомляє сам собі, що голодний, хоча це зовсім не так.

Насправді, йому просто необхідно задовольнити свої смакові пристрасті, а не голод. Я знаю це на своєму особистому досвіді. Свого часу я могла в мить ока проковтнути дві плитки шоколаду. Варто було мені тільки подумати про нього і представити цю плитку, як весь мій організм кричав про бажання її з`їсти.


Як часто ви сиділи в театрі або кіно, абсолютно щасливі і задоволені доти, поки не починався антракт, і перед вашим поглядом не з`являвся лоток з цукерками, солодощами, морозивом і іскристими напоями? І від стану, зовсім далекого від споживання їжі, ви миттєво переходили до пристрасного бажання поїсти, ще більш загостреного запахами їжі і спогляданням людей, що насолоджуються усіма цими стравами. Я не думаю, що ви були голодні, просто вид і аромат їжі розбудив ваші смакові пристрасті, і ви з`їли і випили те, що ваш організм абсолютно не хотів і чого йому в даний момент зовсім не було потрібно.

Шансів, що з`їдена таким випадковим чином їжа перетвориться в зайві відкладення жиру, набагато більше, ніж ви собі уявляєте. Цілком можливо, що весь ваш надлишок ваги накопичений саме таким випадковим чином. Ви коли-небудь чули девіз «Головне - сказати« ні »? Так ось, як тільки ваші смакові пристрасті починають вести себе так-сяк, просто скажіть їм: «Ні!»

Прислухайтеся до того, що вимагає ваш організм

"Всім нам слід частіше прислухатися до себе. Ми часто їмо лише тому, що прийшов час обіду або вечері. Чи дійсно ви прислухаєтеся до свого організму або ж намагаєтеся слідувати заведеним розпорядком, часто диктується соціальними умовами життя або іншими людьми, які вживають їжу тоді, коли ви не хочете цього робити, і коли ваша травна система вимагає відпочинку?

Навіть коли людина хвора, навколишні часто сповнені намірів нагодувати його. Апетит в цьому випадку розцінюється як ознака одужання. «Він сьогодні набагато краще виглядає. Мені вдалося нагодувати його супом ». А бідний хворий не має сил і слова-то сказати! Коли людина хвора, робота травної системи, як правило, сповільнюється з тим, щоб направити сили не на перетравлення їжі, а на боротьбу з хворобою.

Якщо ви їсте в період гострого перебігу хвороби, це часто позначається в погіршенні стану, оскільки організм просто не може впоратися з їжею. Ми інстинктивно відмовляємося від їжі в такий момент, тому що усвідомлюємо, що це - зайве навантаження на травну систему, і треба прагнути позбавитися від неї, тому що вона може сповільнити період відновлення після хвороби. Звичайно, я не закликаю вас голодувати в період хвороби, але прислухайтеся до того, що підказує вам ваш організм. Якщо ви не відчуваєте справжнього голоду, не їжте. І пийте якомога більше рідини.

Вам слід гарненько засвоїти всі обмеження в споживанні їжі. Якщо ви будете їх дотримуватися, то не тільки позбудетеся від зайвої ваги, але і поліпшите своє здоров`я. Навпаки, продовжуючи переїдати, ви не тільки станете ще більш огрядними, але швидше за все, обзаведетеся букетом нових хвороб. Скоро ви переконаєтеся в тому, що програма збалансованого живлення і фізичного тренування навчить вас контролювати вагу і харчуватися здоровою їжею.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

12 Способів не їсти на ніч фото

12 Способів не їсти на ніч

Сотні разів ви собі даєте обіцянку не їсти більше на ніч. Але коли наближається ніч, тим сильніше хочеться їсти. Але…

Що таке емоційний голод фото

Що таке емоційний голод

Навряд чи хто-небудь наважиться заперечувати твердження, що для сучасної людини їжа є не стільки джерелом енергії,…

Як притупити голод фото

Як притупити голод

Люди, що стежать за своєю фігурою, часто сидять на дієті. Однак це вдається їм з великими труднощами, і не у всіх…

Знову на дієті? А чи варто? фото

Знову на дієті? А чи варто?

У сучасних жінок до безлічі нерозв`язних проблем додалася ще одна. Питання "На яку дієту сісти?" поступається хіба що…

Як притупити відчуття голоду фото

Як притупити відчуття голоду

Якщо ви хочете позбутися від зайвих кілограмів, необхідно навчитися обманювати голод. Звичайно, традиційні прийоми їжі…

Як позбутися від голоду фото

Як позбутися від голоду

Позбавляючи свій організм звичного раціону, солодощів та інших задоволень, ви вже запускаєте механізми стресу, а…

Як перестати переїдати фото

Як перестати переїдати

Причин переїдання може бути скільки завгодно: поганий настрій, стрес, нудьга, нестача часу на сніданок. Але все це…

Як побороти почуття голоду фото

Як побороти почуття голоду

Багатьом худнуть дамам знайоме відчуття постійного голоду. Воно з`являється в момент, коли ви тільки вирішуєте сісти на…

» » Апетит або помилковий голод?