Відпустка в літній час

У школі ми з Лизаветой були як сестри. З роками така дружба не іржавіє. Але тепер я сумніваюся в правильності цього твердження.

До літа все склалося не так, як ми мріяли. Грошей не вистачало не те щоб на відпочинок в Європі, але навіть на Крим. Ми з Мишком мовчки розглядали наші відпускні фотографії, звалені в одну купку на столі. Тоді я згадала про шкільній подрузі.

- Слухай, Мишко, а давай махнемо до Лізка? Вона запрошувала нас взимку ...

- Так, може, вона саме на зимовий період і запрошувала, - намагався пожартувати чоловік. - Уявляєш, ми з тобою на ковзанах чешем до Азовського моря ...

- Та облиш ти, - образилася я. - Ми в школі з нею були як сестри. Не дарма ж вона до нас взимку завалила з усім сімейством. Я їй передзвоню. Ти як?

- Спробуй, - погодився Мишко. Він теж втомився за цей рік і мріяв полежати на гарячому піску не менше, ніж я. Того ж вечора я зв`язалася зі шкільною подругою. Чи то зв`язок був поганий, чи то Лізка мчала до телефону, долаючи бар`єри, але голос у неї був нервовим.

- Так, пам`ятаю, як же! - Говорила вона.

- Приїжджайте, я все влаштую! Точно скажіть, на яке число приготувати будинок?

Для нас - будинок? Я аж засяяла від радості. Поклала трубку і сказала чоловікові: - Ось бачиш! Стара любов не іржавіє, як і шкільна дружба. Лизка нас чекає двадцятого і спеціально приготує будинок. Бач, капіталістка знайшовся! Про те, що моя колишня однокласниця Лізавета стала власницею пансіонату на березі Азовського моря, на Арабатській стрілці, я дізналася півроку тому.

Грошей не вистачало не те щоб на відпочинок де-небудь в Європі, але навіть на південні курорти країни.

Ми згадали про одну обіцянку.

Ми не бачилися п`ятнадцять років, але взимку вона нагадала про себе сама. Подзвонила і засмучено повідомила, що терміново потрібно привезти сина до Києва на консультацію, і запитала, чи не зможуть вони зупинитися на пару днів у нас.

- Та про що мова, Лизка! - Я по-справжньому зраділа, але, говорячи з нею, окинула поглядом свої двокімнатні «хороми», на яких купчасто, але дружно, уживалися ми з чоловіком, двоє наших нащадків, добряк бассет - хаунд Дезі і нахабний рудий кіт Берегомет.

- Ми на пару днів, - повідомила Лизка, коли ми нарешті перестали обніматися, згадувати школу, друзів дитинства, яких життя розкидало.


- Та скільки треба, стільки й живіть, - брязнула я і подивилася на чоловіка. Мишка якраз повернувся з відповідального завдання з тимчасової евакуації основної частини нашого сімейства до бабусі.

Свекруха трохи удар не вхопив, коли вона побачила сина з валізами, двома усміхненими і одночасно б`ються онуками, Дезі на повідку і Бергамотом в кошику. «Тебе Ната вигнала?» - Запитала свекруха слабким голосом. «Датичто, мам! - Обурився Миша. - У нас просто гості, їх ніде розмістити. Можна, діти і Дуся з Бергамотом у тебе пару днів перекантуются? »Так була вирішена проблема спальних місць для Лізи і її синочка. Ми з Мишком перебралися на два крісла-ліжка, в яких спали наші хлопці, а гостям віддали в їх повне розпорядження свою спальню. Лизка здорово змінилася за ці двадцять років. Ні, справа не в тому, що вона розповніла і дуже яскраво, навіть зухвало фарбувалася. Я з жалем подумала, що подружка стала якоюсь заздрісною. У вільний від лікарських консультацій час вона погладжувала рукою хутро моєї шубки, уважно обмацувала м`який трикотаж светрів, обнюхувала кожну річ в будинку і зітхала:

- Ось воно як живуть люди в столиці!

- Так ти про себе розкажи, - просила я.

- А що розповідати? - Продовжувала зітхати вона. - Оремо з ранку до ночі, як прокляті. Викупили старий колгоспний будинок відпочинку на березі моря, ремонтуємо його, хочемо зробити приватний пансіонат. Роботи - хоч греблю гати.

- Так у тебе свій пансіонат? - Я не могла зрозуміти, чому вона так відверто заздрить нам. - Лізка, та ти буржуйка! А тієї, немов єлеєм на рану капнули: вона заусміхалася і обмовилася:

- Приїжджайте в будь-який час! Для старих друзів, звичайно, все безкоштовно! Замість кількох днів Ліза прожила у нас два тижні, і кожен день, повертаючись додому, я гарячково думала, чим би ще таким столичним здивувати гостей, ніж нагодувати, куди зводити. Ми з Мішею влаштували їм справжню розважальну програму, в якій був і концерт в палаці «Україна», і цирк, і китайський ресторан, і театр імені Франка, і прогулянки по Андріївському узвозу. Коли ми проводжали гостей на вокзал, я турбувалася тільки про те, як тепер залатати діру, що утворилася в сімейному бюджеті після наших широких жестів. Лизка на прощання нагадала:

- Наташка, тепер я чекаю вас в гості ... Тому дев`ятнадцятого липня ми завантажили багажник машини подарунками ( «Їдемо адже на безкоштовний відпочинок! - Говорила я Міші. - Треба хоч подарунків столичних привезти») і рано вранці виїхали в сторону півдня. До місця призначення з різними дорожніми пригодами добралися за північ. Лізкін пансіонат був десяток похилених дерев`яних будиночків, обнесених колючим парканом. Біля входу, який є собою скрипучі дерев`яні ворота, стояла сторожка, в якій мирно хропів напівп`яний дідок. Ми насилу розбудили його від сплячки і стали пояснювати, хто ми і навіщо приїхали.

- Місць немає! - Компетентно пояснив він і вже хотів було знову завалитися спати, але Міша схопив його за рукав і став наполегливо розпитувати, де нам знайти господиню пансіонату.

- Лизавету? - Здивувався дід нашої інформованості. - Вони з чоловіком в Греції. Тижнів через два будуть, коли чергова партія підвалить і треба буде бабки збивати. А зараз місць немає! І, схоже, не брехав.

Незважаючи на глибоку ніч, вікна будиночків були висвітлені, і з кожного, немов змагаючись один з одним, лунали молодецькі п`яні крики. Народ відривався на повну котушку ... Сторож махнув рукою, сказав: «У місто їдьте! Там кут можна зняти недорого ». І звідки б взялися сили після такої новини рухатися? Ми повернули назад по Арабатській стрілці і примостилися на нічліг біля табору дикунів. Скрутившись калачиками в салоні автомобіля, всю ніч здригалися від виття бродячих псів, каструльний дзвону в наметах, потужного хропіння і хорових п`яних співів. Коли сонечко тільки-тільки дертися на небосхил, ми, злі і не виспалися, сіли на пісок, і Мишка мій похмуро сказав: - Може, і правда, поїхали в Генічеськ, знімемо кут на пару днів. Не дарма ж ми відмотав тисячу кілометрів ?! Зануримося в море, а тоді вже - додому. Я заплакала від образи: в багажнику остаточно розтанули і потекли наші столичні гостинці: київські торти, цукерки «Вечірній Київ». Мишка вивантажив під найближчим кущем цю шоколадну кашу, і її тут же оточили щільним кільцем бродячі собаки і коти. Ми сіли в машину і поїхали в Генічеськ. Витративши півдня на пошуки і торги, ми заплатили ситому жінці 5 доларів з носа за ніч в кімнатці без вікон. «Так навіть вКриму НЕ деруть!»

- Ми з Мишком вирішили не гнати машину, а їхати не поспішаючи. Обідали в запашних степах, їли шашлики в кафешках, ночувати в кемпінгах обурився Миша. "А що ви хотіли? - Дивувалася жінка. - У нас же море цілющий! Бруду, лиман! »Нарешті приплесли до моря. Це нібито «цілющий море» біля міста представляло собою брудно-буру водну поверхню з красивими райдужними масляними плямами. Ми постояли, помилувалися пейзажем, але купатися не ризикнули. Повалилися на березі на рушники і проспали до вечора: далася взнаки втома. Рано вранці наступного дня поїхали додому. Настрій у мене був гірше нікуди, але чоловік, намагаючись розвеселити нас, базікав без угаву ,. «Натка, добре, що ми взяли з собою всі гроші!» - Сказав він, коли вирішили не гнати, а їхати повільно, оглядаючи чудові простори нашої країни, і зупинятися в місцях, які сподобаються.

Обідали під відкритим небом в запашних степах, вечеряли в придорожніх кафешках, ночували в кемпінгах, бродили по незнайомих містах, і коли через тиждень повернулися додому, то цілком чесно запевняли Мішин маму:

- Якщо не брати до уваги відпочинку біля моря, то можна сказати, що відпустка вдалася! Через два тижні подзвонила Лізка і скривдженим голосом відчитала мене:

- Ну, Наташа! Хто так робить? Ми ж домовлялися на двадцяте серпня, а ви примчали двадцятого липня! Подруга, та я просто не встигла ...

- Гаразд, Лизка! - Сказала я і чомусь почервоніла. - Все в порядку.

- Ось так на тебе завжди будуть воду возити, - образився за мене Міша.

- Подивимося, - відповіла я безтурботно. - Життя - непередбачувана штука ...

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Чи змінює мені мій чоловік? фото

Чи змінює мені мій чоловік?

От уже не могла припустити, що чоловік мені зраджує! Навіть не повірила спершу.Сніжинки, як невагомі пір`ячко, кружляли…

Зрада подружніх пар фото

Зрада подружніх пар

Микита звик, що ми з Олегом завжди приносимо з собою спиртне, і був незадоволений, що на цей раз ми не купили навіть…

Веселе свято новий рік фото

Веселе свято новий рік

Сьогодні новий рік, а я все ще не знаю, чим буду займатися, і як буду зустрічати, а головне з ким буду зустрічати. У…

Любов зла штука фото

Любов зла штука

Допомагаючи молодшої сестри і маленької племінниці, я намагалася не звертати уваги на те, що її чоловік ставав…

Вдале знайомство: сваха фото

Вдале знайомство: сваха

Не плач, мамо! Я буду дзвонити і приїжджати на свята! - Втішала дочка, збираючись на роботу за кордон разом з…

Не подобається дівчина брата фото

Не подобається дівчина брата

Досить довгим і нелегким був той пренепріятнейший період часу, про який я хочу розповісти. Зараз, коли я подорослішала…

Таємні любовні відносини фото

Таємні любовні відносини

Цього року перший сніг з`явився досить-таки пізно. Сніжинки, падаючи на вії, раптом нагадали мені про початок…

Літо, сонце, море, пляж фото

Літо, сонце, море, пляж

«Як добре влітку на березі, якщо навіть не моря, а який-небудь річки в місті, лежати і засмагати під ніжними…

Закрити плетусі рот фото

Закрити плетусі рот

Вона знає все про вас і ваших друзів. Вона знає навіть більше: навіщо, чому і як ви поступите завтра, через місяць,…

Ах ця жіноча дружба фото

Ах ця жіноча дружба

Невже дружба пішлаМи з нею ділили порівну і радості, і печалі. А зараз...Коли ми з подружкою представлялися: "Я Саша! А…