Вирушаємо на відпочинок з маленькою дитиною

Найцікавіше, що після стількох років, я дуже добре пам`ятаю моє перше подорож. А подорожувала я з татом, і мені було 7 років. Це зараз я розумію, який це був для нього екстрим. Ні, я не вередувала, а навпаки, навіть дуже стоїчно витримала затримку поїзда більш ніж на 4 години (мені це не склало великих труднощів: я заснула на вокзалі). Потім моєму захопленню не було меж і від моїх запитань у тата почали здавати нерви. Але це півбіди: у мене були густі, нижче пояса, волосся, і ось тут-то, по-моєму, татові потрібно було перед від`їздом взяти кілька уроків з плетіння косичок. Слава Богу, що у нас дуже чуйні люди (мами) і все в вагоні по черзі заплітали мені коси, так що в Ригу до дядька я приїхала дуже красива. Там мені дуже пощастило, я ходила з розпущеним волоссям, а максимум, чого навчився тато, - це хвостик. Але це була незабутня подорож: перший раз без мами, море, сонце, пісок, морозиво, іграшки. Я дуже вдячна татові за те, що він не злякався взяти мене, а мамі - за те, що відпустила.

Отже, як видно з мого передмови, відпочивати з дитиною можна і потрібно. Просто необхідно заздалегідь підготуватися і ретельно все продумати, щоб уникнути незручностей у дорозі і зробити відпочинок не обтяжливим, а приємним для всіх. Пам`ятайте, що відома приказка «маленькі дітки - маленькі бедки» тут не підійде. У подорожі все навпаки: чим менша дитина, тим більш клопітно з ним відпочивати. Але засмучуватися не варто. Отже, вирушаємо на відпочинок з маленькою дитиною. З чого ж почати підготовку?

Перше, з чим необхідно визначитися, - це де відпочивати.

Якщо ви вирішили відправитися з дитиною в далеку подорож, а тим більше за кордон, то, перш за все, необхідно вибрати країну з відповідним кліматом. Пам`ятайте: найбільш сприятливий клімат не повинен відрізнятися від звичного ні вологістю повітря, ні перепадами температур. Якщо ви вирішили відпочивати в країні, клімат якої сильно відрізняється від звичного, то краще поїхати в «оксамитовий сезон», коли не так спекотно і волого. Для першої поїздки краще вибирати країну в 3-4 годинах льоту, щоб дитина не перевтомився. Якщо їдете на море, то майте на увазі, що найбільш приємні піщані пляжі менш корисні з точки зору здоров`я і гігієни, ніж пляж з дрібною галькою.

Якщо ви хочете і відпочити, і поправити здоров`я на курорті, врахуйте: дітям до 4-х років курортне лікування небажано! Тільки відпочинок.

Важливе значення має і вік дитини. Педіатри не рекомендують поїздки до закінчення прищепного циклу. Здорові діти проходять щеплення до 6 місяців. Якщо зроблені не всі щеплення, поїздку краще відкласти.

Якщо ви їдете з малюком, то подумайте, наскільки буде доступно високоякісне дитяче харчування - навряд чи ви все зможете покласти в валізу.

Якщо ви відпочиваєте по туристичній путівці, заздалегідь уточніть умови проживання і - найважливіше - не забудьте правильно оформити всі документи для виїзду за кордон.

Другий важливий аспект, це на чому ви будете добиратися до місця відпочинку.

автомобіль

Має ряд істотних переваг:

  1. завжди можна змінити маршрут;
  2. можна робити зупинки за бажанням.

Дитина в машині повинен спати з комфортом, а умови відпочинку - бути максимально наближеними до домашніх. Тому, якщо у вас немовля, візьміть люльку від коляски, дитині постарше - спеціальне автомобільне крісло. Пам`ятайте: найбезпечніше місце в машині - за водієм. Частіше робіть зупинки, щоб можна було розім`яти ноги, це необхідно не тільки дитині, але і дорослому. Заздалегідь продумайте дозвілля малюка: не читайте в дорозі, так як це шкідливо для зору, очі швидко втомлюються, краще візьміть аудіокасети з улюбленими казками, пісеньками, які можна вивчити по дорозі і разом співати. І дитині корисно, і вам весело. Не забудьте взяти улюблені іграшки дитини.

Потяг

Якщо у вас окреме купе, протріть всі місця, доступні для дитини (ганчірку заздалегідь підготуйте будинку). Обов`язково візьміть для дитини домашній комплект постільної білизни. Дітям до 12 років краще спати на нижній полиці. Ваша полку повинна бути навпаки, щоб ви бачили дитину, а він - вас, якщо раптом прокинеться. Чи не відпускайте дітей самих гуляти по

вагону. Добре, якщо у вашої дитини в вагоні виявляться однолітки, допоможіть дітям познайомитися: разом набагато веселіше і легше переносити дорогу. Не забудьте розвиваючі ігри: лото, шашки, шахи, доміно. Добре б мати в запасі кілька ігор, в які ви могли б пограти з дитиною. Опануйте нескладні вироби з паперу. Ваша дитина із задоволенням до вас приєднається. Олівці, фломастери, папір - ваші надійні помічники в дорозі. Чи не відпускайте дитину одну в туалет, частіше мийте руки.

літак

З одного боку, дуже зручно - політ триває кілька годин, а з іншого - підготовка до посадки, реєстрація тривають кілька годин, що утомливо не тільки для дитини, але і для дорослого.

Найкраще, якщо дитина займає окреме місце, інакше ви будете змушені тримати його весь час на руках. Обов`язково візьміть в салон питво, дитяче харчування, памперси, вологі серветки, таблетки проти заколисування. При зльоті і посадці малюка краще годувати, це полегшить стан під час перепадів тиску. Продумайте дозвілля дитини в дорозі.

Маленькі підказки на кожен день

1. Малюкові візьміть побільше памперсів і пелюшок. Якщо прохолодно, краще скористатися памперсом, а якщо спекотно - можна дати дитині полежати голяка або в трусиках.

2. Не забудьте засоби від комарів і мух і марлеву накидку на коляску.

3. Не забудьте теплі речі, а також панамку і гумові чоботи.

4. Якщо дитина зовсім маленький, то дуже корисним може стати манеж, його можна винести на вулицю на день. Для дитини постарше буде досить покривала або килимка. Нехай у дитини буде можливість спокійно пересуватися.

5. Не зайвим буде і басейн зі всілякими іграшками: можна і поплескати, і рибку половити, і влаштувати справжній морський бій.

6. Якщо у вас намічена прогулянка до лісу, пам`ятайте, що всі ділянки шкіри повинні бути захищені. На ніжки краще одягнути гумові чобітки, головний убір - обов`язковий.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Як грати з дитиною 6 місяців? фото

Як грати з дитиною 6 місяців?

До 6 місяців у малюка зростає рухова активність, він уже сам вибирає, якими іграшками грати. Раніше малюк задовольнявся…

Подорожуємо з дитиною фото

Подорожуємо з дитиною

Для будь-якої людини поїздки на далекі відстані завжди випробування. Для маленької людини це подвійно важко. Його…

Подорож з маленькою дитиною фото

Подорож з маленькою дитиною

Ви любили подорожувати, але коли з`явився малюк, з`явилася проблема, як же бути далі? Він дуже малий, а так хочеться…

Чемоданний настрій фото

Чемоданний настрій

Поява дитини - завжди велике щастя в житті його батьків. І велика відповідальність. Настільки велика, що потрібно…

На відпочинок разом з дітьми фото

На відпочинок разом з дітьми

Збори в дорогу, хоч у відрядження, хоч на відпочинок, завжди вимагають багато уваги - начебто все покладеш, а все одно…

Політ на літаку з дитиною фото

Політ на літаку з дитиною

Багатьох, хто хоч раз зважився на відпочинок з дітьми, лякає сам переліт на літаку з дитиною: чим розважити дитину в…

» » » » Вирушаємо на відпочинок з маленькою дитиною