Як проходить усиновлення дитини?

У наші дні у кого то немає часу народжувати а у кого то просто не виходить з-за стану здоров`я, зіпсованим нашою екологією або способом життя, тому ця стаття буде присвячена темі як проходить усиновлення дитини. Тут ви дізнаєтеся найнеобхідніше, що потрібно для досягнення великого щастя.

Процес усиновлення дуже складний процес, і просто так дитину з дитячого будинку не дають. Майбутні батьки спочатку ретельно перевіряються від стану здоров`я, в тому числі і психологічної, до матеріального добробуту, тільки потім починається підготовка документів, які подарують вам величезне щастя, у вигляді маленької дитини.

І так, є кілька способів, як допомогти дітям, які не мають щастя випробувати материнської любові. І перший з них, усиновлення. Усиновлення - це штучний спосіб встановлення родственнічества, тобто приймають дитину як кровного, дитина стає рідним з усіма звідси витікаючими обставинами, правами і обов`язками. Для того що б усиновити дитину вікових обмежень немає. При усиновленні дитина отримує прізвище нових батьків, і нове ім`я та по батькові, можливо, змінити дату і місце народження. Усиновителем може стати як подружжя, так і поодинокі батьки. Процес усиновлення оформляється набагато довше, ніж інші види опікунства, так як дозвіл на усиновлення дається цивільним судом. При усиновленні так само дається декретну відпустку і виплати в зв`язку з народженням дитини, якщо усиновлюється немовля, і одноразова компенсація при усиновленні дитини з державної установи. Залежно від місця проживання виплачується щомісячна допомога для дитини. Проводяться перевірки протягом трьох років раз на рік, після чого ця перевірка може бути скасований, якщо виховання і утримання дитини відповідає всім вимогам.

Для того що б почати шлях усиновлення вам потрібно спочатку відвідати органи опіки за місцем проживання. Потрібно зібрати довідки про стан здоров`я та підготувати документи для отримання дозволу органів опіки про можливість стати усиновлювачем. Наступним кроком є подача документів до органів опіки, де будуть розглядатися документи фахівцями. І тільки потім ви отримаєте висновку про можливість стати усиновлювачем. Для того щоб отримати дозвіл на усиновлення дитини потрібні наступні документи:

- коротка автобіографія;

- довідка з місця роботи із зазначенням посади та заробітної плати;


- медичний висновок про стан здоров`я (огляд венеролога, психіатра, фтизіатра, терапевта, нарколога- дані лабораторного аналізу Вассермана, на СНІД);

- довідка від органів внутрішніх справ про відсутність судимості.

Після всіх цих процедур можна приступити до пошуку дитини, з органу опіки видається направлення на знайомство з дитиною, а якщо бути точніше, то з анкетою дитини, де вказується вік, стать прізвище ім`я та по батькові, дата і місце народження, і інші дані про дитину . Якщо раптом не вийшло підібрати дитину за місцем проживання або за вашим місцем проживання немає дитячих установ, то можна сміливо звернутися до іншого органу опіки.

Після вибору дитини можна подати заяву в суд, і терпляче чекати рішення суду. Після чого ви отримаєте копію рішення суду на руки і отримаєте в РАГСі свідоцтво про усиновлення, нового свідоцтва про народження дитини, та реєстрація дитини за місцем проживання батьків.

У наш час існує закон про таємницю усиновлення. У статті 139 Сімейного кодексу РФ написано, що посадові особи, обізнані про усиновлення повинні зберігати таємницю усиновлення дитини. Розголошення таємниці проти волі усиновителя вчинене службовою особою понесе покарання в суворій мірі і забороною на подальшу практику в тій області.

другий спосіб знайти дитину це опіка (піклування) - опіка встановлюється над дітьми до 14-ти років, а піклування над дітьми від 14 до 18-то років. Опікун має всі права батька у питаннях про виховання і освіти дитини, і опікун несе повну відповідальність за дитину. Так само опікунство може бути призначено на певний термін або без терміну. При оформленні опікунства у дитини залишаються своє ім`я, прізвище та по батькові, дата і місце народження не змінюються. Органи опіки мають право здійснювати контроль над умовами утримання і виховання дитини. Дуже часто опікунство є проміжком для усиновлення. За опікунство опікун отримує щомісяця грошові виплати для утримання дитини.

Прийомна сім`я - це третій спосіб, це форма виховання та утримання дитини. У цьому випадку укладається договір між сім`єю або окремими особами і органами опіки про передачу дитини на виховання на певний термін. На утримання дитини нараховуються грошові кошти, а прийомні батьки отримують зарплату і їм нараховується трудовий стаж. Прийомна сім`я теж є проміжком для усиновлення, так як дитина за той період опікунства болісно звикає і прив`язується до прийомних батьків, і тому батьки повинні бути готові до усиновлення.

патронат - це форма виховання дитини в сім`ї, яка пройшла навчання в органах опіки. Укладається тристоронній договір між сім`єю, органами опіки та установою для дітей-сиріт. Патронат так само часто використовується як перехід до усиновлення. На утримання дитини так само виплачуються грошові кошти, і зараховується трудовий стаж. Органи опіки організовують навчання, відпочинок і лікування патронованого, надають допомогу у вихованні.

наставництво - дитина просто приходить в гості, або проводить вихідні або канікули в певній сім`ї, але при цьому не оформляються документи на його постійне проживання в сім`ї, тобто дитина повертається назад в дитячий будинок. На думку органів опіки, ця форма опіки допомагає дитині освоїтися за рамками дитячого будинку і пізнати куди більше ніж в дитячому будинку. За допомогою наставництва у дитини з`являється друг або родич за межами дитячого будинку, що дозволяє дитині не відчувати себе самотнім. Так само наставництво може бути переходом до усиновлення, що допомагає добре придивитися до дитини.

Допоможіть дитині, який сидить в темних стінах дитячого будинку і відчуває себе настільки самотньо, що викликає почуття безвиході. Допоможіть дитині знайти сім`ю і дайте йому свою любов, адже будь-яка дитина може стати рідним.

Внимание, только СЕГОДНЯ!

ІНШЕ

Усиновлення: як, що, навіщо? фото

Усиновлення: як, що, навіщо?

Всі ми знаємо, що дітей, які залишилися без батьків, дуже багато. Всі вони потребують ласки, тепла і любові, в…

Школа прийомних батьків фото

Школа прийомних батьків

Згідно з останніми змінами в законодавстві, всі бажаючі бути опікунами зобов`язані пройти школу прийомних батьків, якщо…

Виплати за першу дитину фото

Виплати за першу дитину

Народження дитини - це не тільки велика радість в сім`ї, а й величезні розтрати. Саме тому держава виділяє певну…

Право на аліменти фото

Право на аліменти

З юридичної точки зору визначається, що вжиття заходів до стягнення аліментів з несумлінного батька для дитини є…

» » » Як проходить усиновлення дитини?